این تخصص ماست

درب و پنجره uPVC

تنوع بی نظیر انواع درب و پنجره یو پی وی سی (uPVC) از معتبرترین برندها با کیفیت ساخت عالی بر اساس استانداردهای بین المللی


چرا درب و پنجره دو جداره uPVC

یکی از مطرح ترین مباحث در زمینه ی ساختمان سازی، عایق بندی ساختمان و جلوگیری از اتلاف انرژی می باشد، اگر بهینه سازی و عایق بندی از لحاظ صوتی و انرژی برایتان بسیار حائز اهمیت است ما درب و پنجره دوجداره uPVC را به شما پیشنهاد می کنیم.

درب و پنجره های یو پی وی سی به سبب سلول بندی یا چنبرهای خود و جنس کاملأ نارسانا، شما را از سرما و گرما کاملا دور نگه می دارند و تمامی مشکلات صوتی منزل و یا محل کار شما را رفع می کند.

این پنجره ها با نمونه های مختلف بازشو و همچنین تنوع بی نظیر در رنگ بندی و طرح می تواند در انواع نمونه های مختلف معماری ساختمان به کار روند.

پنجره های uPVC نسبت به نمونه های آلومینیومی بسیار بهتر عمل می کنند و بر اساس محاسبات اروپا بهترین نوع پنجره آلومینیوم ترمال بریک هم نمی تواند در مقایسه با یک پنجره یو پی وی سی استاندارد با کوپلینگ مناسب، عایق بندی قابل توجهی را ارائه کند.

برخلاف تصور برخی که متأسفانه یو پی وی سی را نامناسب برای شرایط آب و هوایی ایران معرفی و مشکلاتی را به این جنس وارد می کنند، برندهای معتبر uPVC متناسب با شرایط آب هوایی ایران، از بهترین و برترین جنس های پیشنهادی چه از لحاظ سازه استاتیکی و چه از لحاظ کیفیت رنگ و عایق بندی می باشند.

کلیه تولیدات درب و پنجره دو جداره uPVC تولید شده توسط پاردیک کاملأ تضمین شده و دارای گارانتی و خدمات دو ساله پس از فروش می باشند. همچنین می توانید برای بررسی و مشاهده ی پروژه های انجام شده توسط شرکت پاردیک با این جنس به صفحه پروژه ها مراجعه فرمایید.

در ادامه به معرفی انواع مدل های بازشو و همچنین انواع رنگ ها و نمونه های لمینیت یو پی وی سی می پردازیم.


1- انتخاب برند درب و پنجره uPVC

پاردیک وین نماینده رسمی برندهای معتبر درب و پنجره uPVC کیفیت محصولات خود را ضمانت می کند.


2- انتخاب نوع بازشو درب و پنجره uPVC

pardicwin-turn windows-rehau-upvc windows and doors-zayanderoud


1- درب و پنجره لولایی تک جهت بازشو ( Turn )

درب و پنجره دو جداره uPVC تک جهت باز شو از یک قاب دور و لولا تشکیل شده و امکان بازشدن لولا را از طرفین (راست و یا چپ) به مصرف کننده ارائه می دهد. لازم به ذکر است این نوع بازشو قابلیت ترکیب با حالت بازشو کلنگی (Tilt) را نیز دارد و می تواند به صورت دو حالته به کار رود. این نمونه بازشو هم به صورت درب و هم پنجره قابل ارائه می باشد. بسته به استاندارد ارتفاع و عرض بازشو در درب و پنجره تعداد لولاهای به کار رفته می تواند متفاوت باشد.


2- درب و پنجره لولایی دوحالته (Tilt and Turn)

سیستم های بازشو دو حالته را می توان ترکیب دو نوع تک جهته (Turn) و کلنگی از بالا معرفی نمود که امکان باز شدن پنجره از طرفین و یا از بالا را فراهم می سازد. تبدیل این حالت ها فقط با چرخش دستگیره به سمت بالا انجام می گیرد.

این نوع بازشو بسیار مناسب برای قسمت هایی مانند آشپزخانه یا محل کار که نیاز به هوادهی دارند (استفاده از حالت کلنگی) می باشد. همچنین این نمونه بازشو را برای اتاق هایی با فضای کوچک یا اتاق هایی که پنجره مشکل برخورد با پرده را دارد پشنهاد می کنیم، زیرا علاوه بر عدم اشغال فضا، تعدیل هوای مورد نظر شما را به بهترین شکل انجام می دهد.

از مزیت های دیگر این نوع بازشو می توان به چرخش کامل لولا دور تا دور پنجره اشاره کرد که در عمر ریگلاژ و استقامت بازشو بسیار موثر است.

pardicwin-upvc esfahan-turn door-rehau germany
pardicwin-tilt windows-upvc-wintech-white


3- درب و پنجره کلنگی (Tilt)

مکانیزم این پنجره مانند سیستم های تک حالته (Turn) یا لولایی می باشد که به جای طرفین (چپ یا راست) از بالا و یا پایین باز می شود. این نوع بازشو سه نوع متفاوت دارد که در نوع بازشو از بالا و پایین امکان ترکیب با بازشو معمولی را تحت عنوان Tilt & Turn دارد.

از مزیت های این پنجره می توان به عدم اشغال فضا و همچنین عایق بندی بسیار خوب اشاره کرد. از این نوع پنجره در ایران برای آشپزخانه، اتاق خواب و همچنین پنجره حمام و سرویس بهداشتی بسیار استفاده می شود.


4- درب و پنجره فرانسوی (French)

مدل فرانسوی امکان بازشدن دو لنگه مجاور را به صورت درب های گنجه ای و بدون وجود هیچ گونه ستونی وسط چهارچوب برای مصرف کننده فراهم می کند که نتیجه ی آن درب یا پنجره ای یک تکه و عریض است.

مزیت این بازشو هوادهی بسیار عالی در حالت باز و فراهم آوردن منظره دید وسیع می باشد، که می تواند برای درب و پنجره های رو به فضای باز (یا بالکن) مورد استفاده قرار گیرد. همچنین این مدل، بازشویی بسیار مناسب برای درب های ورودی به اتاق نشیمن یا پذیرایی است، زیرا با باز شدن دو لنگه امکان ادغام دو فضا بدون هیچگونه قید یا ستونی را فراهم می کند.

عرض این بازشو در نمونه درب طبقه استاندارد حداکثر تا 180 سانتی متر می باشد. از مزیت های دیگر این نمونه این است که لنگه بازشو اصلی می تواند با یراق دو حالته استفاده شود که می تواند به عنوان یک پنجره نیز مورد استفاده قرار گیرد. قابل ذکر است که این پنجره از عایق بندی خوبی برخوردار است.

pardicwin-upvc french windows and doors-wintech-esfahan
pardicwin-tilt and slide-upvc windows and doors-esfahan


5- درب و پنجره فولکس واگنی ( Tilt and Slide )

عملکرد این نوع درب و پنجره همانند درب اتوبوس های مسافرتی و یا ون ها می باشد و به هنگام بازشدن لنگه از فریم خارج شده و پس از بیرون آمدن روی ریل خود حرکت می کند.

این مدل بازشو در سیستم های uPVC و آلومینیوم به عنوان بهترین مدل از لحاظ عایق بندی لحاظ می شود.

از مزیت های درب و پنجره های فولکس واگنی می توان به عدم اشغال فضا، بازشو از بالا ( Tilt) و همچنین بهترین نوع عایق بندی صوتی و حرارتی اشاره کرد.

لازم به ذکر است این مدل پنجره بسته به نوع یراق به سه نمونه دستی یا مکانیکی، نیمه اتوماتیک و فول اتوماتیک تقسیم می شود. هرکدام از این سه نمونه به درخواست مشتری گرامی توسط مجموعه پاردیک ارائه می شود.


6- درب و پنجره کشویی ( Sliding )

این نوع از درب و پنجره متشکل از یک قاب دور، یک قسمت متحرک و یک قسمت ثابت می باشد که به هنگام باز شدن، قسمت متحرک پنجره بر روی ریل حرکت و بنا به نوع مدل کشویی به داخل قسمت ثابت می رود و یا در کنار آن قرار می گیرد که امکان بازشو در یک خط افقی و بدون اشغال کردن محیط را فراهم می کند.

درب و پنجره های کشویی عایق بندی و کوپلینگ ضعیف تری نسبت به سایر بازشو ها دارند، همچنین این مدل بازشو متأسفانه به دلیل داشتن ریل و چند شیار معمولأ گرد و غبار می گیرند و پاک کردن شیشه در این مدل کمی دشوار است. زیاد بودن قطر پروفیل از معایب دیگر آن است البته قطر پنجره دو جداره uPVC کشویی بسته به برند سازنده و سری پروفیل آن بین 8 تا 11سانتی متر متغیر می باشد.

این مدل بازشو به دو نوع کشویی تک ریل و جفت ریل تقسیم می شوند که نوع تک ریل از لحاظ عایق بندی و سهولت در بازشدن بهتر از نمونه جفت ریل عمل کرده و قیمت بالاتری دارد (بسته به نوع برند پروفیل سازنده متفاوت است)

نکته قابل توجه اینکه نمونه کشویی برند رها آلمان نسبت به انواع سیستم های کشویی آلومینیوم و uPVC کاملا متفاوت بوده و از لحاظ عایق بندی عملکرد بسیار خوبی دارد.

pardicwin-upvc sliding laminated windows and doors
pardicwin-esfahan-wintech -upvc windows and doors-white


7- پنجره بازویی بیرون بازشو ( Outward opening )

این نمونه پنجره ها متشکل از یک قاب و یک سش متحرک می باشد که قسمت بازشو این پنجره ها می تواند بوسیله بازو یراق خود به سمت بیرون باز شود. تفاوتی نمی کند که پنجره در حرکت به بیرون از سمت پایین باز شود یا از سمت بالا و بنا به نیاز شما از بالا یا پایین قابلیت باز شدن به صورت کامل را دارد.

این پنجره در کنار زیبایی خود از مزیت عایق بندی بسیار بالا و همچنین عدم اشغال فضا برخوردار است.


8- درب و پنجره های آکاردئونی (Folding)

این نمونه شامل یک قاب دور ساده و تعداد زیادی لنگه درب یا پنجره (بسته به عرض بازشو) می باشد که لنگه های آن در حالت بسته همگی در کنار هم قرار گرفته و نمای یک پنجره ساده را نشان می دهد که فقط چند قسمتی شده است. این بازشو در عرض های وسیع، به هنگام باز شدن تک تک لنگه ها بوسیله خشابهای لولاها بازشده و هر لنگه روی لنگه مجاور خود در یک محور افقی قرار می گیرند، در نهایت تمام لنگه ها در سمت راست یا چپ فریم جمع می شوند.

از مزیت های این نوع باز شو می توان به زیبایی بسیار زیاد، طرح خاص و عایق بندی بسیار خوب اشاره کرد.

pardicwin-rehau-laminated upvc folding windows and doors-mazandaran-esfahan-tehran


3- انتخاب رنگ و طرح درب و پنجره uPVC (پروفیل لمینت و پروفیل رنگی)

ما به منظور ارائه طرح های متنوع متناسب با نیاز شما و سازگار با انواع مدل های نمای ساختمان مورد پسندتان، انواع نمونه های پروفیل های درب و پنجره دوجداره uPVC (یو پی وی سی) لمینیت و رنگی را به شما پیشنهاد می کنیم که در ادامه مطلب می توانید طرح ها و رنگ های مختلف این پروفیل ها را مشاهده نمایید.


پروفیل لمینت

پروفیل های لمینیت نمونه ای پیشرفته از پروفیل های مخصوص درب و پنجره دوجداره uPVC سفید و معمولی می باشند که در طرح ها و رنگ های متنوع ارائه می شوند. این نمونه پروفیل ها به دو صورت تک رو لمینیت و دو رو لمینیت ارائه میگردند.

در نمونه تک رو لمینیت گوشته پروفیل سفید و لایه بیرونی یا داخلی بنا به سلیقه و نیاز مشتری لمینیت می شود ولی لایه دیگر به رنگ سفید باقی می ماند.

در نمونه دو رو لمینیت گوشته پروفیل و هر دو لایه بیرونی و داخلی پروفیل هم رنگ می باشند و در طرح زمینه ی آنها تفاوت وجود دارد. در واقع گوشته پروفیل هم رنگ لایه لمینیت است اما طرح دار نیست.

از مزیت های تک رو لمینیت می توان به قیمت کمتر آن نسبت به دو رو لمینیت اشاره کرد. ولی نمونه های دو رو لمینیت به علت همرنگ بودن و یکدست بودن پروفیل از زیبایی بیشتری برخوردار هستند که البته این امر کاملا سلیقه ای می باشد!

پروفیل گوشته سفید و لمینت زمنیه بلوطی طلایی

pardicwin-laminated upvc profiles-vistabest-wintech-rehau germany-upvc windows and doors

پروفیل گوشته قهوه ای و لمینیت بلوطی ساده و تیره

pardicwin-upvc esfahan-tehran-semnan-shiraz-laminated-coulory

پروفیل گوشته سفید و لمینیت های رنگ خاص

win-PARDICWIN-upvc laminated-windows and doors-wintech-esfahan-vistabest-rehau

پروفیل های رنگی

در قسمت پروفیل های لمینیت انواع نمونه ها و طرح های لمینیت را بررسی نمودیم در این قسمت به معرفی پروفیل های رنگی پرداخته خواهد شد.

پروفیل های رنگی با تنوع بسیار بالا متناسب با هر سلیقه ای در رنگ و طرح های گوناگون ارائه می گردد.

پروفیل رنگی، پروفیل های خام یا سفیدی است که متناسب با کد رنگی  لایه بیرونی یا داخلی و یا هر دو لایه پروفیل با رنگ های خاص کوره ای مختص uPVC رنگ شده است.

در این نمونه پروفیل شما کد رنگ مورد نظر خود را انتخاب می کنید و به هنگام تولید پنجره پروفیل های سفید، رنگ شده و سپس درب و پنجره مونتاژ می گردد.

از مزیت های درب و پنجره دوجداره uPVC می توان به تنوع بدون محدودیت متناسب با هر طرح و نما اشاره کرد. اما عیب آن این است که بر خلاف نمونه های دو رو لمینیت و یا حتی تک رو لمینیت که لایه لمینیت دارای ضخامت نسبتا زیاد و یا گوشته و لایه لمینیت هم رنگ هستند، اگر این پروفیل ها خراش بردارند سفیدی پروفیل نمایان می گردد. درواقع با ایجاد خراش روی پروفیل، سفیدی یو پی وی سی نمایان می شود.

pardicwin-upvc-windows and doors in esfahan-wintech-upvc coloured windows
pardicwin-upvc coloured windows and doors-vista best-wintech-rehau germany-windows and doors

از اینجا شروع کنید

با تماس با کارشناسان متخصص پاردیک می توانید علاوه بر استفاده از مشاوره رایگان، از مراحل انجام کار و قیمت گذاری پروژه خود مطلع شوید.