این تخصص ماست

درب و پنجره آلومینیومی

تنوع بی نظیر انواع درب و پنجره دوجداره آلومینیوم اختصاصی و ترمال بریک از معتبرترین برندها با کیفیت ساخت عالی بر اساس استانداردهای بین المللی


چرا درب و پنجره آلومینیومی؟

به طور کلی درب پنجره به عنوان یکی از مهم ترین اجزا ساختمان می باشد که در انواع نمونه های آلومینیومی-یوپی وی سی-چوبی-آهنی و …. ارائه می گردد که با توجه به مبحث مهمه بهینه سازی انرژی و عایق کاری ساختمان ها و سهم 47 درصدی درب و پنجره در این زمینه امروزه درب و پنجره دوجداره آلومینیومی و UPVCبسیار پرکاربردتر می باشند ،هر دوسیستم درب و پنجره های دوجداره آلومینیومی و یو پی وی سی هردو مزایای خاص خود را دارند که به طور کلی برای UPVCعایق بندی بهتر و برای آلومینیوم  ظرافت و زیبایی را میتوان بیان کرد.

انواع درب و پنجره دوجداره آلومینیوم:

سیستم های دوجداره آلومینیومی به دو صورت درب و پنجره های دوجداره اختصاصی و ترمال بریک(Thermal break) تقسیم میشوند.

باتوجه به رسانا بودن آلومینیوم این سیستم رسانای گرما و سرما می باشد،آلومینیوم اختصاصی یک تکه پروفیل ساده الومینیومی می باشد اما آلومینیوم ترمال بریک شامل یک لایه پلی آمید بین دو لایه آلومینیوم قرار گرفته است و تا حدوده  زیادی در عایق بندی بهترسیستم های آلومینیومی تاثیر گذاشته است.

در ادامه به معرفی انواع مدل های بازشو سیستم های آلومینیومی می پردازیم،لازم به ذکر است که گروه صنعتی پاردیک به عنوان نماینده رسمی پروفیل های آلومینیوم برندهایGa،رینرز(Reynaers)و آکپا در اصفهان با فعالیت در سراسر ایران انواع سیستم های الومینیوم اختصاصی و ترمال بریک این سه برند معتبر را با بهترین کیفیت تولیدی فوم ایتالیا به شما عزیزان ارائه می نماید.


1- انتخاب برند درب و پنجره آلومینیومی

پاردیک وین نماینده رسمی برندهای معتبر درب و پنجره آلومینیومی GA(گلوب آلوم) و تضمین کیفیت محصولات تولیدی خود آرامش را برای شما به ارمغان می آورد.


2- انتخاب نوع بازشو

pardic win-aluminium double glazed windows and doors in esfahan-tehran-shiraz-mashhad


1- درب و پنجره لولائی تک جهت بازشو ( Turn )

درب و پنجره تک جهت باز شو از یک قاب دور و بازشو تشکیل شده و امکان بازشو لولای از طرفین(راست ویا چپ بازشو) را به مصرف کننده ارائه می دهد.لازم به ذکر است این نوع بازشو قابلیت ترکیب با حالت بازشو کلنگی (TILT) را نیز دارد و میتواندبه صورت دو حالته به کار می رود،این نمونه بازشو هم به صورت درب و هم پنجره قابل ارائه میباشد که بسته به استاندارد ارتفاع و عرض بازشو در درب و پنجره تعداد لولاهای به کار رفته متفاوت است.


2-درب و پنجره لولائی دوحالته ( Tilt and Turn )

سیستم های دو حالته را میتوان ترکیب دو نوع بازشوی تک جهت بازشو (Turn)و کلنگی باز شو از بالا معرفی نمود، که امکان باز شدن پنجره از طرفین ویا از بالا را برای مصرف کننده  فراهم می سازد تبدیل این حالت ها فقط با چرخش دستگیره به سمت بالا انجام میگیرد.

این نوع بازشو بسیار مناسب برای قسمت های مانند اشپز خانه یا محل کار که نیاز به هوادهی دارند(استفاده از حالت کلنکی)می باشد همچنین این نمونه بازشو را برای اتاق هایی با فضای کوچک یا اتاق هایی که پنجره مشکل برخورد با پرده را دارد پشنهاد میکنیم چون علاوه برعدم اشغال فضا تعدیل هوای مورد نظر شما را به بهترین شکل انجام میدهد.

از مزیت های دیگر این نوع بازشو میتوان به چرخش کامل لولا دورتادور پنجره اشاره کرد که درعمر ریگلاژ و استقامت بازشو بسیار موثر است.

pardicwin-aluminium tilt and turn windows and doors-thermal break
pardicwin-aluminium double glazed windows and doors-tilt-akpa


3- درب و پنجره کلنگی(Tilt)

مکانیزم این پنجره مانند سیستم های تک حالته turnیا لولایی می باشد که به جای بازشو از طرفین(چپ یا راست) امکان باز شو از بالا و یا پایین در سه نوع متفاوت دارد که در نوع بازشو از بالا و پایین امکان ترکیب با باز شو معمولی را تحت عنوان tilt & turn دارد.

از مزیت های این پنجره میتوان عدم اشغال فضاو همچنین عایق بندی بسیار خوب را نام برد،از این نوع پنجره در ایران برای آشپزخانه ها ،اتاق خواب ها و همچنین پنجره های حمام و سرویس بهداشتی بسیار استفاده میشود.


4- درب و پنجره فرانسوی (French  win &Doors )

پنجره دوجداره upvc نمونه فرانسوی امکان بازشدن دو لنگه مجاور را به صورت دربهای گنجه ای بدون وجود هیچ گونه قیدی در وسط درب یا پنجره برای مصرف کننده فراهم می کندکه باز شوای یک تکه و عریض فراهم میشود.

مزیت این بازشوهوادهی بسیار عالی در حالت باز و فراهم نمودن منظره دید وسیع می باشدکه می تواند جهت پنجره های رو به فضای باز یا در بالکن ها مورد استفاده قرار گیرد،همچنین به عنوان بازشویی بسیار مناسب برای درب های ورودی به اتاق نشیمن یا پذیرایی میباشد زیرا باباز کردن دولنگه فضای مناسبی جهت واردنمودن وسایلی که سایز بزرگی دارند فراهم میشود.

عرض این بازشو در نمونه درب طبقه استاندارد حداکثر تامیزان 180 سانتی مترمیباشد،از مزیت های دیگر این نمونه باز شو این است که لنگه بازشو اصلی میتواند بایراق دوحالته استفاده شود که میتواند به عنوان یک پنجره نیز مورد استفاده قرار گیرد،این پنجره از عایق بندی خوبی برخوردار است.

pardicwin-aluminium french doors-akpa-ga-akroll
pardicwin-tilt and slide-upvc windows and doors-esfahan


5- درب و پنجره فولکس واگنی ( Tilt and Slide )

عملکرد این نوع درب وپنجره ها هماننددرب اتوبوس های مسافرتی و یا ون ها می باشد و به هنگام بازشدن لنگه از فریم خارج شده و پس از بیرون آمدن روی ریل خود جابجا میشود

این مدل بازشو در سیستم های UPVCوآلومینیوم به عنوان بهترین مدل از لحاظ عایق بندی می باشد

از مزیت های درب و پنجره های فولکس واگنی میتوان به عدم اشغال فضا ،بازشو از بالا( Tilt)و همچنین بهترین نوع عایق بندی صوتی و حرارتی اشاره کرد.

لازم به ذکر است این مدل پنجره بسته به نوع یراق به سه نمونه دستییا مکانیکی-نیمه اتوماتیک و فول اتوماتیک تقسیم میشود،که هرسه نوع بنابه درخواست مشتریان توسط مجموعه پاردیک ارائه می شود.


6- درب و پنجره کشویی(Sliding win &doors)

متشکل از یک قاب دور و یک قسمت منتحرک و یک قسمت ثابت میباشد که به هنگام باز شدن قسمت متحرک پنجره بر روی ریل حرکت وبنا به نوع مدل کشویی به داخل قسمت ثابت میرود ویا درکنار آن قرار میگیرد که امکان بازشو در یک خط افقی و بدون اشغال کردن محیط را فراهم میکند

،درب و پنجرهای کشویی عایق بندی و کوپلینگ ضعیف تری نسبت به سایر بازشو ها دارند،همچنین این مدل بازشو متاسفانه بدلیل وجود ریل باچند شیار معمولا   گردو غبار میگیرند همچنین شیشه پاک کردن در این مدل کمی دشوار است زیادبودن قطر پروفیل از معایب دیگر آن است البته قطر پنجره دوجداره upvc کشویی بسته به برند سازنده و سری پروفیل آن بین 8-11سانتی متر میباشد،

این مدل بازشو دو نمونه کشویی تک ریل و جفت ریل تقسیم میشوندکه نوع تک ریل از لحاظ عایق بندی و سهولت در بازشدن بهتر از نمونه جفت ریل عمل میکند و قیمت بالاتری نیز دارد،(بسته به نوع برند پروفیل سازنده متفاوت است)

pardicwin-upvc sliding laminated windows and doors
pardicwin-esfahan-wintech -upvc windows and doors-white


7-پنجره بازویی بیرون بازشو (Outward opening windows)

این نمونه پنجره ها متشکل از یک قاب و یک سش متحرک میباشد که قسمت باز شو این پنجره ها میتواند بوسیله بازو یراق خود به سمت بیرون باز شود ،تفاوتی نمیکند که  پنجره در حرکت به بیرون از سمت پایین باز شود یا از سمت بالا،بنا به نیاز از بالا یا پایین امکان باز شدن به صورت کامل را دارد.

از مزیت های این پنجره می توان عایق بندی بسیار بالا و همچنین عدم اضغال فضا و زیبایی را نام برد


8-درب و پنجره های آکاردئونی(Folding)

این نمونه بازشو در هر دوسیستم آلومینیوم اختصاصی و ترمال بریک  متشکل از یک قاب دور ساده و تعداده زیادی لنگه درب ویا پنجره بسته به عرض بازشو میباشدکه این لنگه ها درحالت بسته همگی در کنار هم قرار گرفته و نمای یک پنجره ساده را نشان میدهد که فقط چندقسمتی شده،ولی این باز شو در عرض های وسیع ،به هنگام باز شدن،تک تک لنگه هابوسیله خشابهای لولاها بازشده و هر لنگه روی لنگه مجاور در یک محور افقی قرار میگیرندو همه لنگه ها در نهایت در سمت راست یا چپ فریم جمع میشوند،

از مزیت های این نمونه بازشو میتوان؛زیبایی بسیار زیاد،طرح خاص و عایق بندی بسیار خوب این پنجره از مزیت های آن میباشد.

pardicwin-rehau-laminated upvc folding windows and doors-mazandaran-esfahan-tehran


3- رنگ و طرح پنجره ( پروفیل لمینت و پروفیل رنگی )

ما به منظور ارائه طرح های متنوع متناسب با نیاز شما و سازگار با انواع مدل های نمای ساختمان مورد پسندتان،انواع نمونه های درب و پنجره های الومینیومی ترمال بریک و اختصاصی را در انواع رنگ های براق و مات با بهترین کیفیت به شما پیشنهاد میکنیم که در ادامه با انتخاب رنگ مورد نظر و تماس با کارشناسان پاردیک میتوانید  در زمینه نوع رنگ و قیمت پنجره های آلومینیومی رنگی  نسب به پنجره های آلومینیومی سفید اطلاعات بیشتری کسب نمایید.


پروفیل های رنگی

پنجره دوجداره آلومینیومی در هر دومدل دوجداره اختصاصی و ترمال بریک می تواند به رنگ های متنوعی ارائه گردد،پنجره های آلومینیومی همانند نمونه های یوپی وی سی از تنوع رنگ و طرح بسیاری برخوردارند که البته بر اساس برند پروفیل آلومینیوم این طرح ها و رنگ ها  در کیفیت رنگ وزیبایی می تواند متفاوت از یکدیگر باشند.

در زیر نمونه های از انواع رنگ ها را مشاهده میکنیم ،تمامی رنگ ها به دو صورت براق و مات قابل ارائه می باشند.

لمینت و رنگ آمیزی درب و پنجره UPVC و آلومینیوم- برندهای رها آلمان و وینتک و ویستابست در ایران و اصفهان-
pardicwin-upvc coloured windows and doors-vista best-wintech-rehau germany-windows and doors

از اینجا شروع کنید

با تماس با کارشناسان متخصص پاردیک می توانید علاوه بر استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان، از مراحل انجام کار و قیمت گزاری پروژه خود مطلع شوید