این تخصص ماست

درب و پنجره آلومینیوم

تنوع بی نظیر انواع درب و پنجره دوجداره آلومینیوم اختصاصی و ترمال بریک از معتبرترین برندها با کیفیت ساخت عالی بر اساس استانداردهای بین المللی


چرا درب و پنجره دوجداره آلومینیوم؟

در این مطلب سعی می شود به توضیح مختصری از ویژگی های درب و پنجره دوجداره آلومینیوم پرداخته شود. به طور کلی درب و پنجره یکی از مهم ترین اجزای ساختمان محسوب می شود که در انواع نمونه های آلومینیوم، یو پی وی سی، چوبی، آهنی و … موجود می باشد. با توجه به مبحث مهم بهینه سازی مصرف انرژی، عایق سازی ساختمان ها و سهم 47 درصدی درب و پنجره در مصرف انرژی، امروزه درب و پنجره دوجداره آلومینیوم و uPVC بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

هر دو سیستم درب و پنجره های دوجداره آلومینیوم و یو پی وی سی مزایای خاص خود را دارند. با این حال از مزایای ویژه ی سیستم های uPVC می توان به عایق بندی بهتر و از مزایای سیستم های آلومینیوم می توان به ظرافت و زیبایی آن اشاره کرد.

انواع درب و پنجره دوجداره آلومینیوم:

سیستم های دوجداره آلومینیوم به درب و پنجره های دوجداره اختصاصی و ترمال بریک (Thermal break) تقسیم بندی می شوند.

با توجه به رسانا بودن آلومینیوم می توان گفت این سیستم ها رسانای خوبی برای گرما و سرما هستند و به خودی خود عایق بندی خاصی در برابر حرارت ندارند.

در واقع آلومینیوم اختصاصی یک تکه پروفیل ساده آلومینیومی است که اثر قابل توجهی بر عایق بندی ندارد، اما در آلومینیوم ترمال بریک یک لایه پلی آمید بین دو لایه آلومینیوم قرار گرفته است که تا حدود زیادی در عایق بندی بهتر سیستم های آلومینیوم تاثیر گذار می باشد.

در ادامه مطلب به معرفی انواع مدل های بازشو سیستم های آلومینیوم پرداخته می شود.

لازم به ذکر است که گروه صنعتی پاردیک نماینده رسمی پروفیل های آلومینیوم برندهای Ga، رینرز (Reynaers) و آکپا در اصفهان می باشد و با فعالیت در سراسر ایران انواع سیستم های آلومینیوم اختصاصی و ترمال بریک این سه برند معتبر را با بهترین کیفیت تولیدی فوم ایتالیا به شما عزیزان ارائه می نماید.


1- انتخاب برند درب و پنجره دو جداره آلومینیوم

پاردیک وین نماینده ی رسمی برندهای معتبر درب و پنجره دوجداره آلومینیوم GA (گلوب آلوم) با تضمین کیفیت محصولات خود آرامش را برای شما به ارمغان می آورد.


2- انتخاب نوع بازشو درب و پنجره دوجداره آلومینیوم

pardic win-aluminium double glazed windows and doors in esfahan-tehran-shiraz-mashhad


1- درب و پنجره لولایی تک جهت بازشو (Turn)

درب و پنجره تک جهت باز شو از یک قاب دور و یک بازشو (لنگه) تشکیل شده و امکان باز شدن لولایی از طرفین (راست و یا چپ بازشو) را به مصرف کننده می دهد. لازم به ذکر است این نوع بازشو قابلیت ترکیب با حالت بازشو کلنگی (TILT) را نیز داشته و می تواند به صورت دو حالته نیز به کار رود. این نمونه هم به صورت درب و هم پنجره قابل ارائه می باشد. قابل ذکر است بسته به استاندارد ارتفاع و عرض بازشو در درب و پنجره تعداد لولاهای به کار رفته متفاوت است.


2-درب و پنجره لولایی دوحالته (Tilt and Turn)

سیستم های دو حالته را می توان ترکیب دو نوع بازشوی تک جهت بازشو (Turn) و کلنگی بازشو از بالا معرفی نمود. این سیستم امکان باز شدن پنجره از طرفین و یا از بالا را برای مصرف کننده فراهم می سازد. تبدیل این حالت ها فقط با چرخش دستگیره به سمت بالا انجام می گیرد.

این نوع بازشو برای مکان هایی همانند آشپزخانه یا محل کار که نیاز به هوادهی دارند (استفاده از حالت کلنکی) بسیار مناسب می باشد. همچنین این مدل را برای اتاق هایی با فضای کوچک یا اتاق هایی که پنجره مشکل برخورد با پرده را دارد پشنهاد می شود، زیرا علاوه برعدم اشغال فضا تعدیل هوای مورد نیاز را به بهترین شکل انجام می دهد.

از مزیت های دیگر این نوع بازشو می توان به چرخش کامل لولا دور تا دور پنجره اشاره کرد که درعمر ریگلاژ و استقامت بازشو بسیار موثر است.

pardicwin-aluminium tilt and turn windows and doors-thermal break
pardicwin-aluminium double glazed windows and doors-tilt-akpa


3- درب و پنجره کلنگی (Tilt)

مکانیزم این پنجره مانند سیستم های تک حالته turn یا لولایی می باشد که به جای بازشو از طرفین (چپ یا راست) امکان باز شدن را از بالا و یا پایین در سه نوع متفاوت ایجاد می کند و در نوع بازشو از بالا و پایین امکان ترکیب با باز شوی معمولی را تحت عنوان tilt & turn دارد.

از مزیت های این پنجره می توان عدم اشغال فضا و همچنین عایق بندی بسیار خوب را نام برد. در ایران از این نوع پنجره برای آشپزخانه ها، اتاق خواب ها و همچنین پنجره های حمام و سرویس بهداشتی بسیار استفاده می شود.


4- درب و پنجره فرانسوی (French win & Doors)

در مدل فرانسوی درب و پنجره دوجداره آلومینیوم امکان بازشدن دو لنگه مجاور به صورت دربهای گنجه ای بدون وجود هیچ گونه قیدی برای مصرف کننده فراهم می شود.

مزیت این بازشو هوادهی بسیار عالی در حالت باز و فراهم نمودن منظره دید وسیع می باشد که می تواند به عنوان پنجره های رو به فضای باز یا در بالکن ها مورد استفاده قرار گیرد، همچنین به عنوان بازشویی بسیار مناسب برای درب های ورودی به اتاق نشیمن یا پذیرایی می باشد زیرا باباز کردن دو لنگه فضای مناسبی جهت وارد نمودن وسایلی که سایز بزرگی دارند فراهم می شود.

عرض این بازشو در نمونه درب طبقه استاندارد حداکثر تامیزان 180 سانتی متراست، از مزیت های دیگر این نمونه باز شو این است که لنگه بازشو اصلی می تواند با یراق دو حالته استفاده شود و به عنوان یک پنجره نیز مورد استفاده قرار گیرد. این پنجره از عایق بندی خوبی برخوردار است.

pardicwin-aluminium french doors-akpa-ga-akroll
pardicwin-tilt and slide-upvc windows and doors-esfahan


5- درب و پنجره فولکس واگنی (Tilt and Slide)

عملکرد این نوع درب و پنجره دوجداره آلومینیوم همانند درب اتوبوس های مسافرتی و یا ون ها می باشد. به هنگام باز شدن لنگه از فریم خارج شده و پس از بیرون آمدن روی ریل خود جابجا می شود.

این مدل بازشو در سیستم های uPVC و آلومینیوم به عنوان بهترین مدل از لحاظ عایق بندی می باشد.

از مزیت درب و پنجره های فولکس واگنی می توان به عدم اشغال فضا، بازشو از بالا ( Tilt) و همچنین بهترین نوع عایق بندی صوتی و حرارتی اشاره کرد.

لازم به ذکر است این مدل پنجره بسته به نوع یراق به سه نمونه دستی یا مکانیکی، نیمه اتوماتیک و فول اتوماتیک تقسیم می شود و هر سه نوع بنا به درخواست مشتریان توسط مجموعه پاردیک قابل ارائه می باشد.


6- درب و پنجره کشویی (Sliding win & doors)

این سیستم از درب و پنجره دوجداره آلومینیوم متشکل از یک قاب دور، یک قسمت متحرک و یک قسمت ثابت می باشد، که در هنگام باز شدن، قسمت متحرک پنجره بر روی ریل حرکت و با توجه به نوع مدل کشویی به داخل قسمت ثابت می رود و یا در کنار آن قرار می گیرد و امکان بازشو در یک خط افقی و بدون اشغال فضا را فراهم می کند.

درب و پنجرهای کشویی عایق بندی و کوپلینگ ضعیف تری نسبت به سایر بازشو ها دارند، همچنین این مدل بازشو متأسفانه به دلیل وجود ریل با چند شیار معمولأ گرد و غبار می گیرند و تمیز کردن شیشه ها نیز در این مدل کمی دشوار است. از معایب دیگر این مدل بازشو می توان به زیاد بودن قطر پروفیل اشاره کرد. البته قطر پنجره دوجداره uPVC کشویی بسته به برند سازنده و سری پروفیل آن بین 8-11سانتی متر متغیر می باشد.

این مدل بازشو به دو نمونه کشویی تک ریل و جفت ریل تقسیم بندی می شود. می توان گفت نوع تک ریل از لحاظ عایق بندی و سهولت در بازشدن بهتر از نمونه جفت ریل عمل کرده و قیمت بالاتری نیز دارد (بسته به نوع برند پروفیل سازنده متفاوت است).

pardicwin-upvc sliding laminated windows and doors
pardicwin-esfahan-wintech -upvc windows and doors-white


7- پنجره بازویی بیرون بازشو (Outward opening windows)

این نمونه از درب و پنجره دوجداره آلومینیوم متشکل از یک قاب و یک سش متحرک می باشد و قسمت باز شو این پنجره ها می تواند بوسیله بازوی یراق خود به سمت بیرون باز شود. این مدل از سمت بالا و پایین امکان باز شدن به صورت کامل را دارد و پنجره می تواند در حرکت به بیرون، از هر دو جهت باز شود.

از مزیت های این پنجره می توان به عایق بندی بسیار بالا، عدم اشغال فضا و زیبایی اشاره کرد.


8- درب و پنجره های آکاردئونی (Folding)

این نمونه بازشو در هر دو سیستم آلومینیوم اختصاصی و ترمال بریک بسته به عرض بازشو متشکل از یک قاب دور ساده و تعداد زیادی لنگه درب و یا پنجره می باشد.

این لنگه ها در حالت بسته همگی در کنار هم قرار گرفته و نمای یک پنجره ساده را نشان می دهد. این باز شو در عرض های وسیع، به هنگام باز شدن تک تک لنگه ها به وسیله خشابهای لولاها باز شده و هر لنگه روی لنگه مجاور در یک محور افقی قرار می گیرند و همه لنگه ها در نهایت در سمت راست یا چپ فریم جمع می شوند.

از مزیت های این نمونه بازشو می توان به زیبایی بسیار زیاد، طرح خاص و عایق بندی بسیار خوب این پنجره اشاره کرد.

pardicwin-rehau-laminated upvc folding windows and doors-mazandaran-esfahan-tehran


3- رنگ و طرح درب و پنجره دو جداره آلومینیوم (پروفیل لمینت و پروفیل رنگی)

گروه صنعتی پاردیک به منظور ارائه طرح های متنوع متناسب با نیاز شما و سازگار با نمای ساختمان مورد پسندتان، انواع نمونه درب و پنجره دوجداره آلومینیوم ترمال بریک و اختصاصی را در انواع رنگ های براق و مات، با بهترین کیفیت عرضه می نماید. در ادامه مطلب با انتخاب رنگ مورد نظر و تماس با کارشناسان پاردیک می توانید در رابطه با نوع رنگ و قیمت درب و پنجره دو جداره آلومینیوم رنگی نسبت به پنجره های آلومینیوم سفید اطلاعات بیشتری کسب نمایید.


پروفیل های رنگی

درب و پنجره دو جداره آلومینیوم در هر دو مدل دو جداره اختصاصی و ترمال بریک می تواند با رنگ های متنوعی ارائه گردد. پنجره های آلومینیوم همانند نمونه های یو پی وی سی از تنوع رنگ و طرح بسیاری برخوردار می باشد. شایان ذکر است کیفیت و زیبایی طرح ها و رنگ ها بر اساس برند پروفیل آلومینیوم می تواند متفاوت باشد.

نمونه هایی از انواع رنگ های پروفیل های آلومینیوم در زیر ارائه می گردد. تمامی رنگ ها به دو صورت براق و مات قابل عرضه می باشند.

لمینت و رنگ آمیزی درب و پنجره UPVC و آلومینیوم- برندهای رها آلمان و وینتک و ویستابست در ایران و اصفهان-
pardicwin-upvc coloured windows and doors-vista best-wintech-rehau germany-windows and doors

از اینجا شروع کنید

با تماس با کارشناسان متخصص پاردیک می توانید علاوه بر استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان، از مراحل انجام کار و قیمت گذاری پروژه خود مطلع گردید.