درب و پنجره یو پی وی سی چیست؟

pardicwin-pardic prouducer of upvc and aluminium windows and doors in esfahan and tehran- آشنایی با درب و پنجره یو پی وی سی - پاردیک وین نمیانده رسمی برند های رها، ویستابست و وینتک در اصفهان، شیراز، تهران، مشهد و شهرکرد

درب و پنجره یو پی وی سی چیست؟

درب و پنجره یو پی وی سی چیست؟ 558 408 Mojtaba Barahimi

درب و پنجره UPVC چیست؟

بی شک در و پنجره از جمله ارکان اصلی یک ساختمان لحاظ می شوند، از نما و زیبایی یک ساختمان گرفته تا عایق بندی و حفظ انرژی؛ و البته بسیار موارد دیگر که در ادامه بیان خواهیم کرد. در ادامه شما را با UPVC و اجزای تشکیل دهنده ی درب و پنجره UPVC آشنا خواهیم کرد.

یو پی وی سی (UPVC) در انگلیسی مخفف کلمه‌ی Unplasticized Polyvinyl Chloride به معنی پلی‌وینیل کلراید سخت شده یا به عبارتی دیگر  PVC سخت شده است. UPVC نسل جدیدی از PVC لحاظ می‌شود زیرا از حیث قابلیت اشتعال، برودت هوا، طول عمر، رنگ پذیری، تغییر رنگ و موارد دیگر در طی سالیان از خود مقاومت و کیفیت بهتری نشان داده است.

باتوجه به متریال های مختلف در درب و پنجره های دو جداره به جرأت می توان گفت که محصولات یو پی وی سی بهترین انتخاب برای شما است. در ادامه علت این ادعا را برای شما بیان می کنیم.


  UPVC ساختار درب و پنجره

  1. پروفیل UPVC : شاکله اصلی یک درب یا پنجره را شامل می شود که نمای بیرونی آن را شکل می دهد. همانطور که در عکس مشاهده می کنید پروفیل شامل بسیاری از اجزای اصلی دیگر در داخل خود است.
  2.  گالوانیزه (Reinforcement) : به عبارتی اسکلت فلزی پنجره است. به دلیل منعطف بودن پروفیل UPVC و احتمال خم شدن در برابر فشارهای متنوع که به پنجره وارد می شود، وجود پروفیل گالوانیزه به مقاوم سازی پروفیل یو پی وی سی کمک شایانی می کند. علاوه بر آن از هرگونه کمانش در برابر فشار باد، وزن شیشه، گرما و فشارهای احتمالی جلوگیری خواهد کرد.
  3. لاستیک درزبندی: اصلی ترین عضو درب و پنجره است که وظیفه ی عایق بندی را به عهده دارد. نوار درزبندی لازم است که از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا در مقابل کشیدگی، اصطحکاک، سایش و همینطور گرمای آفتاب و شرایط بد آب و هوایی مقاوم باشد.اجزای درب و پنجره UPVC.pardicwin-double glazing windows and doors-esfahan-tehran-mashhad
  4. یراق آلات: به تمام اتصالات و پیچ و دسته ی می گویند که در قسمت قاب و لنگه پنجره نصب می شود. جنس یراق آلات مصرفی از این بابت مهم است که باید مقاوم در برابر خوردگی، زنگ زدگی و سرقت باشد.
  5. شیشه دوجداره: شامل دو شیشه مجزا است که بینشان یا خالی از هواست(خلا) و یا حاوی گاز آرگون است. نکته مهم آنکه گاز آرگون به عایق بندی شیشه دوجداره کمک شایانی می کند. شیشه های مصرفی میتوانند هر دو دارای ضخامت 4 میلی متر باشند یا آنکه یکی 4 و دیگری 6 میلی متر.
  6. زهوار: از جنس UPVC است و سیستمی دوجداره است که شیشه را در جای خود نگه می دارد.
1 دیدگاه