pardicwin.com

تولید کننده انواع درب و پنجره آلومینیوم ، upvcو سیستم های نما
pardicwin-upvc-and-aluminium-windows-and-doors--curtain-wall

نکات مهم در خرید درب و پنجره

نکات مهم در خرید درب و پنجره 512 354 Mojtaba Barahimi

دانستن نکات مهم در خرید درب و پنجره می تواند به انتخاب یکی از اصلی ترین و مهم ترین مواد اولیه برای ساخت ساختمان کمک کند. در هنگام ساخت یا بازسازی ساختمان باید خریدی با کیفیت و همزمان مقرون به صرفه داشت. در این مطلب  به ذکر نکاتی پرداخته می شود که شما را در خرید درب و پنجره دوجداره با پروفیل uPVC و پروفیل آلومینیوم کمک می کند.


خرید پروفیل

اولین فاکتور تعیین کننده قیمت و کیفیت در و پنجره، نوع و برند تولیدی پروفیل است. توصیه اکید می شود که برای خرید درب و پنجره، حتمأ از نمایندگی های فروش مجاز کمپانی مورد نظر اقدام کنید.

خرید درب و پنجره از نمایندگی های فروش مجاز

خرید از نمایندگی تضمینی بر اصالت و کیفیت محصول نهایی است و با خرید از مراکز معتبر اطمینان حاص می گردد که هیچ گونه تغییر رنگ، شکنندگی یا ترک بر روی درب یا پنجره دوجداره رخ نمی دهد.

تفاوتی ندارد که پروفیل یو پی وی سی (uPVC) یا پروفیل آلومینیوم برای ساختمان در نظر گرفته شود، نکته ای که بسیار حائز اهمیت است شرایط آب و هوایی منطقه نصب درب و پنجره می باشد.

خرید پروفیل یو پی وی سی (uPVC) مناسب

یکی از نکات مهم در خرید درب و پنجره، ساخت پروفیل uPVC، مطابق با آب و هوای آن منطقه و همچنین میزان تابش آفتاب و اشعه فرابنفش، از درصد مشخصی دی اکسید تیتانیوم استفاده می شود. وجود دی اکسید تیتانیوم در پروفیل باعث بازتاب اشعه ماورا بنفش خواهد شد.

به همین دلیل در پروفیل یو پی وی سی تولید شده برای ایران به دلیل وجود حداکثری اشعه UV از درصد بالایی دی اکسید تیتانیوم استفاده شده است. از این رو پیشنهاد می شود که از پروفیل هایی در ساخت پنجره استفاده شود که مطابق با میزان UV ایران ساخته شده باشد.

بیشتر بخوانید: درب و پنجره uPVC چیست؟

به عنوان مثال برای خرید پروفیل یو پی وی سی (uPVC) در اصفهان، شیراز، بندرعباس و کرمان که دارای اشعه فرابنفشی بالاتر از حد استاندارد هستند، باید حتما به مسئله کیفیت و نوع تولید پروفیل درب و پنجره بیشتر دقت گردد.

با خرید پروفیل اصل دیگر نگرانی بابت تغییر رنگ و زرد شدن پروفیل وجود ندارد، زیرا برندهایی همچون رها آلمان (Rehau)، ویستابست و وینتک (Wintech) پروفیل های تولیدی خود را مطابق با آب و هوای همان منطقه تولید می کنند.

UV index in iran cities-میزان اشعه فرابنفش در شهرهای ایران - میزان اشعه UV در شهرهای بزرگ ایران - اشعه ماورا بنفش در ایران


خرید یراق آلات درب و پنچره

جدا از جنس و برند تولیدی پروفیل در و پنجره، جنس یراق آلات نقش تعیین کننده ای در کیفیت بازشدن و عمر آن خواهند داشت. وجود یراق آلات با کیفیت تضمین کننده ی عایق بندی بهتر در زمان بسته بودن درب و همچنین راحتی در استفاده خواهند بود. از جمله برند های معتبر در زمینه تولید یراق آلات می توان آکادو ترک، GU و روتو آلمان را نام برد.


کارخانه تولیدی درب و پنجره

پروفیل ها نقش مواد اولیه را برای ساخت درب و پنجره ایفا می کنند. اصلی ترین بخش یک در و پنجره دوجداره ساخت آن توسط کارخانه یا کارگاه های اتوماتیک و استاندارد است. در ساخت پنجره بسیار مهم است که استاندارد فنی پروفیل سازنده لحاظ شود. همچنین هر در و پنجره نیاز به محاسبه های استاتیکی مخصوص به خود دارد که لازم به اجراست. اعتبار و استاندارد بودن کارخانه تولیدی بسیار اهمیت دارد. قابل ذکر است، علاوه بر دانش فنی و داشتن دستگاه های اتوماتیک پیشرفته استفاده از مواد با کیفیت بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال نوار درزبندی که در ساخت پنجره آلومینیومی استفاده می شود نقش کلیدی در عایق بندی آن دارد. پس اطمینان از تولید کننده نتیجه بسیار مهمی در محصول نهایی خواهد داشت.

شیشه

امروزه اکثر خریداران درب و پنجره و مصرف کنندگان به دنبال پنجره های دو یا سه جداره هستند. کیفیت شیشه مورد استفاده برای پنجره و همچنین وجود خلا یا گاز آرگون بین جداره های شیشه است که عایق بندی صدا و حرارت را ممکن می سازد. پس استفاده از برندهای خوب شیشه به خصوص شیشه های صنعتی در ساخت پنجره ی محل زندگی یا کارتان راحتی و آسایش بهتری را برای شما به ارمغان می آورد. استفاده از شیشه های صنعتی باعث می شود که نه بخار بگیرد و نه به مرور زمان تغییر رنگ بدهد.

شیشه صنعتی- شیشه دوجداره- شیشه پنجره


نصب درب و پنجره

در زمان خرید درب و پنجره دوجداره لازم است که پنجره های خریداری شده توسط تیم تخصصی خود سازنده نصب شود. 50% کارایی و عایق بندی محصول به نصب استاندارد توسط نصاب مربوط می شود. از مزایای دیگر نصب محصول توسط تیم حرفه ای سازنده می توان به رگلاژ کردن درب و پنجره و همچنین گارانتی کردن محصول توسط کمپانی های بزرگ اشاره کرد.

Window Installation - نصب پنجره - نصب در و پنجره - نکات نصب در و پنجره - راهنمایی نصب و خرید درب و پنجره - نصاب حرفه ای - نصاب متخصص

در آخر گفتن این نکته خالی از لطف نیست که “هیچ ارزانی بی دلیل نیست”. به طور معمول خرید درب و پنجره از برندهای پروفیل نام آشنا و سازنده پنجره های معتبر شاید کمی قیمت بالاتری رو داشته باشد اما به دلیل کیفیت بالای پروفیل و ساخت پنجره توسط تیم متخصص بدون شک با کیفیت بسیار بالاتری ارائه خواهد شد.


برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان پاردیک تماس بگیرید : 03136685368 – 03136672141

Window Installation - نصب پنجره - نصب در و پنجره - نکات نصب در و پنجره - راهنمایی نصب و خرید درب و پنجره - نصاب حرفه ای - نصاب متخصص

اندازه گیری و نصب درب و پنجره دوجداره

اندازه گیری و نصب درب و پنجره دوجداره 1174 587 Mojtaba Barahimi

نصب صحیح درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی آخرین مرحله ی اتمام پروسه خرید درب و پنجره دوجداره و یا تعویض پنجره ی قدیمی با دوجداره بدون تخریب است.
به همین دلیل کیفیت نمایی محصول کاملأ به کیفیت روش نصب آن بستگی دارد.

طراحی و اندازه گیری درب و پنجره دوجداره

در طراحی و اندازه گیری درب و پنجره باید به نکات زیر دقت شود:

  1.  شرکت تولید و نصب درب و پنجره، موظف است پس از طراحی درب یا پنجره و اندازه گیری دقیق محل نصب، تمامی نقشه ها را با حالت های باز شو مورد نظر (چپ باز شو یا راس باز شو) کنترل نماید.
  2. درب با لکن ها باید از نظر بیرون بازشو یا درون باز شو مورد آزمایش قرار داده شود و سپس به تأیید کار فرما برسد تا از هر گونه اشتباه جلوگیری شود .
  3. در هنگام اندازه گیری، محل نصب درب و پنجره ها باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. همچنین توجه به محل قرار گیری پرده و سقف های کاذب بسیار ضروری است، این امر به ویژه در آشپزخانه از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است. به طور مثال، برای عدم برخورد درب و پنجره با پرده و وسایل آشپزخانه پنجره ها با یراق کشویی یا یراق فولکس واگون طراحی می شود.
  4. طراحی تمامی قسمت های پنجره بازشو باید استاندارد و به گونه ای باشد که کمترین فشار سنگین و مستمر شیشه دو جداره را به لنگه باز شو وارد نماید تا باعث ماندگاری بالای رگلاژ پنجره شود.
  5. در صورت استفاده از پروفیل های لنگه پنجره، لنگه درب و میانی جهت ساخت قاب درب یو پی وی سی (uPVC) یا پنجره آن، فاصله خالی دور تا دور محل نصب بازشو تا دیوار خالی اتاق باید 2 سانتی متر باشد، تا لبه ی 2 سانتی متری آن به دیوار گیر نکند. چنانچه در ساخت قاب و در پنجره از پروفیل های معتبر استفاده می شود، این فاصله خالی 54 سانتی متردر نظر گرفته می شود.
  6. در هنگام ترسیم درب و پنجره ابعاد آن باید در مقیاس خاص لحاظ گردد، بدین ترتیب که تناسب ابعادی عرض و ارتفاع باید به یک نسبت کوچکتر در نظر گرفته شود تا افرادی که در مورد نقشه نظر کارشناسی می دهند با نگاه کردن به نقشه در مورد ابعاد واقعی آن دچار اشتباه نشوند.

نکته ی خیلی مهم در نصب پنجره های دوجداره:

در هنگام نصب درب و پنجره دو جداره باید حتی المقدور از فریم های آهنی (فریم انتظار) استفاده شود، یکی از مزیت های فریم آهنی این است که دهانه بسیار دقیقی برای نصب پنجره ی یو پی وی سی (uPVC) ایجاد می نماید که این امر باعث کیپ بودن پنجره نسبت به فریم آهنی می شود. در ساخت فریم های آهنی بهتر است از پروفیل های 30.60 و یا 30.50 استفاده گردد.
گوشه های فریم ها ی آهن با قید مناسب بسته شده و در فریم های ارتفاع و عرض بالای 2500 حتما از ستون موقت استفاده گردد تا در زمان کار گذاشتن فریم ها در صورت هر گونه فشار و یا در زمان بارگیری و تخلیه فریم ها هیچ گونه آسیبی نبیند.

پیش شرط های اتصال بهینه پنجره های دو جداره:

برای اتصال بهینه پنجره های دو جداره لازم است به نکات زیر حتما دقت شود:

1) جانمایی مناسب پنجره:

اولین پیش شرط نصب بهینه پنجره های دو جداره جانمایی مناسب چهارچوب ها در محل اتصال و نصب پنجره است. بر این اساس لازم است که درون چهار چوب پنجره از لحاظ عدم وجود مواد زائد مورد بررسی قرار گیرد و سپس با رعایت فواصل یکسان نسبت اتصال پنجره به درگاه، نصب انجام شود.

2) تراز کردن پنجره:

تراز کردن پنجره های یو پی وی سی که از آن به عنوان حساس ترین قسمت فرآیند نصب پنجره در ساختمان یاد می کنند، نوع عملکرد بخش های متحرک و یراق آلات مربوط به تراز و شاقول بودن چهارچوب است. به همین دلیل با استفاده از اسپیسرهای مخصوص عملیات تراز کردن در فواصل مختلف حد فاصل دیوار و چهار چوب از تراز و شاقول بودن آن اطمینان حاصل می شود.

3) پیچ های اتصال پنجره:

اما سومین نکته برای اتصال صحیح پنجره های دو جداره مربوط به بستن پیچ های اتصال است به صورتی که بعد از کسب اطمینان از تراز و شاقول بودن پنجره یو پی وی سی محل نصب ، پیچ های اتصال بسته و محکم می شوند.

4) تزریق فوم و سیلیکون پنجره:

تزریق درست و فنی فوم و سیلیکون نیز از جمله مواردی است که سبب می شود نصب پنجره های دوجداره مطابق با استانداردهای مد نظر باشد. بارها دیده شده است که در اثر محاسبات نادرست اندازه گیری، پنجره ها به گونه ای اندازه گیری می شوند که عملأ پنجره با فاصله ی بسیار کم و با اعمال فشار در درگاه و چارچوب متصل و نصب می شود و در نهایت با یک چسب سیلیکون از بیرون آب بندی می شوند.
این در حالی است که این نوع نصب نادرست و غیر فنی است، چرا که عملأ زیر مقطع پنجره ی یو پی وی سی خالی می ماند و پس از آن به مرور زمان چسب سیلیکون به علت تغییر دما و نوسانات آب و هوایی از می رود و به علت خالی بودن زیر مقطع آب بندی پنجره از بین خواهد رفت. در نتیجه کیفیت پنجره شدیدأ تنزل پیدا خواهد کرد. بدین ترتیب حتمأ لازم است که پنجره به میزان استاندارد از هر طرف درگاه نصب فاصله داشته باشد و ابتدا با تزریق فوم پلی اورتان مخصوص زیر مقاطع پنجره کاملأ آب بندی شود.
با گذشت زمان مشخصه ی فوم مربوطه خشک شده و مازاد آن به وسیله ی تیغ کاتر تحت زاویه ی 45 درجه به سمت داخل بریده شود بدیهی است مازاد چسب سیلیکون باید در اسرع وقت پاک سازی شود تا درز مابین دیوار و چهار چوب کاملأ همسطح گردد.

5) جای گذاری شیشه های دوجداره پنجره:

جایگذاری شیشه های دوجداره نیز از شاخصه های مهم در اتصال بهینه به درگاه این نوع پنجره ها می باشد ،که برای اینکه این عملیات نیز به خوبی اجرایی شود لازم است که حتما با رجوع به شماره ی ثبت شده بر روی شیشه ها هر شیشه در محل خود قرار گیرد.

6) رگلاژ پنجره و اعمال نیرو:

ششمین مورد در نصب بهینه این نوع پنجره ها مربوط به رگلاژ پنجره و اعمال نیرو است به طوری که برای تحقق این مهم لازم است که تنظیم و رگلاژ بازشو پنجره ها با استفاده از دستور العمل های این مورد صورت پذیرد.

7) نصب زهوارهای پنجره:

هفتمین مرحله ی نصب پنجره های دو جداره ی یو پی وی سی نصب زهوارها است که به منظور نگهداری شیشه ها با استفاده از چکش PVC زهوار در محل خود نصب می شود.

8) بستن دستگیره های پنجره:

بستن دستگیره ها نیز از جمله مواردی است که لازم است به صورت حرفه ای اجرا شود. البته باید دقت داشن که تو پی درب ها و دستگیره ها از جمله یراق آلاتی هستند که در محل پروژه روی پنجره یو پی وی سی نصب می شود.

9) کنترل و رگلاژ نهایی پنجره:

در نهایت پس از آنکه تمامی این موارد و ضوابط اجرایی شد، نصاب پنجره لازم است که نسبت به کنترل و رگلاژهای نهایی پنجره اقدام کند و در مرحله ی پایانی عملیات نصب کنترل های لازم از نظر صحت عملکرد پنجره ها و درب ها به عمل آورد و با رگلاژ نهایی ایرادات احتمالی بر طرف می شود.

10) جدا سازی فویل های محافظ پروفیل پنجره:

در پایان باید حتما نسبت به برداشتن فویل های محافظ نیز اقدام کرد. چرا که با توجه به این که جداسازی فویل های محافظ پروفیل به مرور زمان مشکلتر خواهد بود. به همین دلیل بهتر است پروفیل بیرونی که در معرض عوامل جوی قرار دارند در پایان نصب پاکسازی شود.
علاوه بر این نباید فراموش کرد که اساسأ روش های نصب پنجره های دو جداره و جزییات اجرایی نصب آن ها در دیوارهایی با عایق کاری حرارتی از داخل، عایق حرارتی از خارج و عایق کاری حرارتی میانی تفاوت دارد که همه ی اینها دارای دستور العمل و ضوابط مشخصی است و لازم است که حتما در نصب پنجره های دو جداره به این موارد نیز دقت لازم شود.

روش صحیح نصب درب و پنجره های دوجداره ی uPVC باعث افزایش دوام و عملکرد این نوع پنجره ها می شود. عملیات نصب باید به صورت حرفه ای و حتی الامکان توسط اکیپ نصاب سازنده ی درب و پنجره دو جداره انجام شود.

 

 در بهترین حالت لازم است موارد زیر پس از اندازه گیری و نصب درب و پنجره، ایجاد شده باشد:

1) پنجره قابلیت تحمل بارهای وارده و بارهایی که طی استفاده به آن وارد می شوند را دارا باشد.
2) آب بندی و هوا بندی پنجره های دو جداره کامل باشد و ازتبادل صوت، برودت و حرارت جلوگیری بعمل آورد.
3) پنجره ی دو جداره به صورت راحت و مطمئن باز و بسته شده و نحوه ی باز و بسته و قفل شدن آن ها به خریدار آموزش داده شود.
4) تمیز کردن و رنگ زدن کلاف های آهنی جهت افزایش طول عمر و جلوگیری از پوسیدگی .
5) جایگزینی پنجره یا در و تراز کردن آن درون کلاف فلزی.
6) انجام سوراخ کاری های لازم بر روی پروفیل های فریم جهت استحکام بخشی .
7) چک کردن جوش وکیفیت پنجره های دوجداره و یراق آلات و شیشه و باز و بسته کردن درب و رفع ایرادهای احتمالی قبل از ثابت کردن پنجره ها در کلاف آهنی که بعد از نصب مشکل ساز نشود.
8) ثابت کردن درب و پنجره دوجداره در محل نصب با استفاده از پیچ های مناسب به منظور اطمینان از ثبات کیفیت در بلند مدت.
9) درز بندی نهایی با استفاده از تزریق فوم و سیلیکون به منظور پر کردن حد فاصل احتمالی و میلیمتری بین کلاف آهنی و فریم پنجره.
10) کندن بر چسب پروفیل در قسمت هایی که پس از نصب شیشه دو جداره و پنجره دسترسی به آن قسمت ها سخت یا غیر ممکن می شود.
11) نصب شیشه های دو جداره یا سه جداره و جا انداختن زهوارهای مربوطه جهت تثبیت شیشه های دوجداره.
12) رگلاژ نهایی درب و پنجره ی دوجداره توسط پیچ های تنظیمی مربوطه .
13) تحویل کار به کارفرما و آموزش چگونگی استفاده از درب و پنجره ی دوجداره یراق.

pardicwin-upvc-windows-and-doors--laminated-windows--vistabest-in-esfahan

ویژگی های درب و پنجره دوجداره استاندارد

ویژگی های درب و پنجره دوجداره استاندارد 560 400 Mojtaba Barahimi

انتخاب پنجره دوجداره مناسب و استاندارد:

لزوم انتخاب پنجره دو جداره مناسب و استاندارد و توجه به ویژگی های درب و پنحره دو جداره استاندارد با توجه به افزایش هزینه های مربوط به انرژی و لزوم استفاده از پنجره دوجداره یو پی وی سی (uPVC) در ساختمان های امروزی جهت کاهش هزینه های گرمایشی و سرمایشی و جلوگیری از ورود صدا و گرد و غبار بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به انواع و اقسام پروفیل های یو پی وی سی و شرکت های مختلف پنجره سازی در بازار، در این مطلب سعی می شود خصوصیات یک پنجره با عایق بندی مناسب شرح گردد.

 

pardicwin-upvc and aluminium windows in esfahan-wintech upvc-vistabest windows-buy upvc windowsm in esfahan-tehran-shiraz-ga aluminium

پنجره استاندارد uPVC و آلومینیوم:

در ساخت انواع پنجره یو پی وی سی (uPVC) استاندارد های خاصی در هنگام تولید رعایت شود تا مصرف کننده بتواند از حداکثر مزایای درب و پنجره دو جداره استفاده کند. این موارد شامل گزینه های زیر می باشد :


1- پروفیل 

2-یراق آلات پنجره دو جداره

3- شیشه دوجداره

4-کیفیت ساخت

5-نصب یا تعویض پنجره ی دوجداره


1- پروفیل پنجره ی یو پی وی سی  (uPVC):

نوع پروفیل بیشترین تأثیر را بر کیفیت و قیمت یک پنجره ی یو پی و ی سی را ایفا می کند دارد.
برخی پروفیل های نامرغوب با قیمت کمتر در بازار موجود می باشند که به دلیل افت کیفیت می توانند در آینده مشکلات زیادی برای مصرف کننده ایجاد کنند. این مشکلات می تواند شامل تغییر رنگ (زرد یا قهوه ای)، شکستگی پروفیل و یا حتی تغییر شکل و افتادگی پنجره دو جداره از حالت عادی باشد.

2- یراق آلات پنجره ی یو پی وی سی (uPVC):

یراق آلات پرمصرف در قسمت درب و پنجره یو پی وی سی در انواع تک حالته، دو حالته، کشویی و فولکس و اگنی می باشد.
استفاده از یراق آلات با کیفیت در عمر درب و پنجره و همچنین نحوه کارکرد آن بسیار موثر می باشد.

3-شیشه ی دو جداره پنجره ی یو پی وی سی (uPVC):

با توجه به اینکه شیشه ی دو جداره یک عامل مهم در عایق بندی صدامی باشد، بنابراین استاندارد بودن شیشه دوجداره از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.


مشخصات یک شیشه ی دو جداره ی استاندارد:
گاز آرگون به این دلیل که بهبود دهنده عایق صوتی و حرارتی است و همچنین به دلیل اینکه در شیشه رنگی یا رفلکس گاز آرگون اجازه ی اثر گذاری اکسیژن به کیفیت رفلکس شیشه را نمی دهد حائز اهمیت می باشد. تزریق سلیکاژن با دستگاه های مخصوص، نصب اسپسر با بوتیل در شیشه های دوجداره و عدم استفاده از اسپیسر بوتیل دار باعث عدم درز گیری اولیه و تخلیه ی هوا همزمان با تزریق گاز آرگون شده و عملا تزریق گاز را بی فایده می کند. مرحله ی بعد به شستشوی خوب شیشه ها بستگی دارد، چرا که در طول ساخت شیشه ی دوجداره گرد و غبار و آلاینده های موجود در کارگاه بر روی شیشه نشسته و تنها بعد از نصب پنچر ه ی دو جداره و اقامت ساکنین ایرادهای ساخت شیشه دو جداره مشخص می شود .
در هنگام خرید شیشه ی دو جداره حتمأ از صنعتی بودن آن اطمینان حاصل فرمایید.


4- کیفیت تولید و ساخت پنجره ی یو پی وی سی (uPVC):

یک پنجره خوب و استاندارد علاوه بر داشتن فاکتورهای ذکر شده، باید در هنگام ساخت آن نیز باید تمام نکات ریز و مهم رعایت شود. در واقع چنانچه برای ساخت یک درب و پنجره از پروفایل فوق العاده با کیفیت و یراق آلات و شیشه مرغوب نیز  استفاده شود، اما مونتاژ و تولید با کیفیت انجام نگردد در نهاین یک پنجره دو جداره استاندارد و مرطوب عرضه نمی شود.

5- نصب پنجره یو پی وی سی (uPVC):

در واقع نصب یک پایان خوب برای یک پنجره ی دو جداره استاندارد می باشد.
اگر تصمیم شما بر پایه ی استفاده از در و پنجره های دو جداره از نوع یو پی وی سی باشد باید موارد ذیل را در زمان خرید مورد توجه قراردهید:


انتخاب درب و پنجره یو پی وی سی یا آلومینیوم ترمال بریک با توجه به ابعاد و اندازه ی مورد نیاز و طراحی های مربوط انجام می شود. این موضوع علاوه برمیزان پروفیل مورد استفاده بر روی میزان یراق آلات و…نیز اثر گذار است .
یکی از موارد در زمان انتخاب و همچنین تعیین قیمت در و پنجره نوع طراحی آن است. نوع قاب ها و بازشو از دیگر مواردی هستند که در طراحی اثر گذار هستند. علت توجه به نوع طراحی رفع نیازهایی است که مشتریان دارند. اگر به این موارد توجه ی کافی نشود می تواند منجر به افزایش هزینه ها و طراحی های مجدد در بر خی از موارد گردد.
انتخاب نوع یراق آلات مورد استفاده در و پنجره نیز دارای اهمیت بالایی است. برخی اوقات تفاوت قیمت میان انواع در و پنجره های دو جداره یو پی وی سی ناشی از انتخاب نوع یراق آلات است .
انتخاب یراق آلات متفرقه و ضعیف می تواند از لحاظ کیفیت اثرات نامطلوبی بر روی محصول نهایی داشته باشد .از عوامل دیگری که روی کیفیت، ظاهر و قیمت در و پنجره های دو جداره یو پی وی سی اثر گذار است، شیشه های دو جداره ی مورد استفاده می باشد. استفاده ازشیشه های دوجداره استاندارد اگر چه بر روی قیمت نهایی محصول تاثیر زیادی ندارد اما مرغوبیت آن ها می تواند کیفیت در و پنجره های دو جداره را بهبود ببخشد. استفاده از شیشه های دوجداره ی غیر استاندارد مشکلاتی از قبیل موج دار بودن سطح و خم شدگی های جانبی را به همراه دارد.

رنگ پروفیل یو پی وی سی (uPVC)

:رنگ پوفیل یو پی وی سی باید دارای خصوصیات زیر باشد

  • رنگ اصلی یو پی وی سی سفید و کمی متمایل به شیری است اما رنگ پروفیل نباید کدر باشد و هر چه رنگ آن براق تر باشد بهتر است.
  • رنگ پروفیل یو پی وی سی مرغوب به مرور زمان نباید تغییر کند و از موارد ضمانت نامه ی پروفیل ها ضمانت تغییر نکردن رنگ پروفیل درب می باشد.

قابل ذکر است این امکان وجود دارد که با ورقه های مخصوصی لمینت رنگی، پروفیل یو پی وی سی را لمینت کرده و آن را به رنگ دلخواه تغییر داد.


آیا ممکن است درب و پنجره های یو پی دی سی تغییر رنگ دهند؟
به دلیل اینکه برخی از پروفیل ها با شرایط آب و هوای ایران تطابق ندارند و مناسب آب و هوای گرم و خشک ایران طراحی نشده اند، ممکن است در دراز مدت و به خصوص پس از شست و شو با مواد حاوی اسید یا قلیایی قوی مثل انواع شوینده ها و پاک کننده ها لایه ی سطحی آن ها آسیب ببینند و در معرض تابش شدید آفتاب زرد رنگ شود. پس بهتر است که پروفیل مورد استفاده مطابق با شرایط جوی ایران تولید شود.


ابعاد استاندارد درب و پنجره های دو جداره یو پی وی سی (uPVC) :

اگر در اتاق خواب ارتفاع کف تا سقف را به طور معمول 280 سانتی متر در نظر بگیریم طبق ضوابط شهرداری برای جلوگیری از سقوط افراد یا اجسام و یا بدلیل قرار دادن مبل یا تخت تا ارتفاع یک متری از کف بهتر است پنجره ی باز شو وجود نداشته باشد. اگر بدلیل ایجاد گچ بری و یا نصب چوب پرده تا فاصله 30 سانتی متری از سقف نیز از ایجاد پنجره باز شو صرف نظر کنیم، میزان باقی مانده برای ارتفاع پنجره ی 130 سانتی متر منهای ارتفاع برابر با 150 سانت می باشد. عرض پنجره ها نیز بهتر است به صورتی باشد که عرض هر لنگه از پنجره بین 60 یا 75 سانتی متر باشد. باید در نظر داشت در یک بعد از نمای ساختمان عرض و ارتفاع فریم ها به صورتی در نظر گرفته شود که لنگه های پنجره ها در اتاق های مختلف که در یک بعد نما قرار می گیرند، در آن بعد از نما تقریبا مساوی باشد. به طور مثال اگر یک پنجره دو لنگه با ابعاد 150*150 در اتاق خواب قرار می گیرد و در موازات آن در همان بعد از نما یک پنجره ی سه لنگه برای پذیرای در نظر داریم، ابعاد هر لنگه پنجره ی پذیرایی را نیز باید 75*150 در نظر بگیریم که ابعاد کلی پنجره ی پذیرایی به ارتفاع 150 و عرض 225 سانتی متر خواهد شد.

از ویژگی های دیگر درب و پنجره ی یو پی وی سی استاندارد این است که آب به داخل درب و پنجره نفوذ نمی کند.
ضمن آنکه محفظه هایی نیز در آن تعبیه می شود که درصورت نفوذ آب (در هنگام شستشو)، آب از انتهای درب یا پنجره تصفیه شده و به داخل نفوذ نکند.
مواد یو پی وی سی به هر حال پلیمری و به عبارتی پلاستکی می باشد و مواد پلاستکی ذاتأ دچار تغییر شکل می گردند. بخصوص که شیشه ی دوجداره سنگین می باشد. برای رفع این عیب در داخل پروفیل از ورق گالوانیزه استفاده می گردد که باید حتما ضخامت مناسب داشته باشد. متأسفانه برخی تولید کنندگان این مورد را رعایت نمی کنند که مسلمأ قیمت پایین تری نیز اعلام می شود. این امر در ظاهر پروفیل نمایان نمی شود. البته با دقت به مقطع پروفیل و عدم مشاهده پیچ می توان اطمینان داشت که داخل آن گالوانیزه وجود ندارد.

قابل ذکر است لولاها وکیفیت آن ها نیز بسیار مهم است .

 

پروفیل uPVC وینتک (WINTECH)

پروفیل uPVC وینتک (WINTECH) 280 280 Mojtaba Barahimi

پروفیل uPVC وینتک (WINTECH) برند جهانی

پروفیل WINTECH (وینتک) یکی از معتبرترین برندهای تولید کننده ی پروفیل uPVC می باشد که تحت لیسانس آدوپن ترکیه در ایران فعالیت دارد. پروفیل  WINTECH (وینتک) از برترین برند های موجود در بین 62 برند uPVC در کشور از لحاظ کیفیت می باشد.

 

تاریخچه کارخانه WINTECH (وینتک) در ایران

اولین کارخانه ی تولیدی پروفیل WINTECH (وینتک) در سال 1389 در ایران تاسیس گردید و سپس این برند تولیدات خود را در سری های مختلف پروفیل از جمله w700  (7سانتی 6 کاناله )  w640  (6سانتی 4 کاناله) و w260 (پروفیل کشویی 11 سانتی مونوریل) ارائه داده است. برندهای اختصاصی پروفیل WINTECH (وینتک) پلاس پن و پلاس تک می باشد که برای پروژه های انبوه سازی بسیار مناسب است.

 

مزایای پروفیل یو پی وی سی  WINTECH (وینتک) چیست ؟

پروفیل uPVC وینتک از جمله پروفیل های مرغوب و با کیفیت موجود در ایران به شمار می رود و دلایل زیادی وجود دارد که این پروفیل مورد اعتماد کارخانه های تولید کننده درب و پنجره از جمله گروه صنعتی پاردیک می باشد. از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-سازگاری پروفیل uPVC وینتک (WINTECH) با شرایط آب و هوایی ایران

درب و پنجره ی WINTECH از لحاظ سازگاری با شرایط آب و هوایی ایران در بالاترین سطح کیفیت نسبت به برند های دیگر قرار گرفته است. باعث افتخار ماست که توانسته ایم 20 سال رضایت مشتریان خود را در تمامی نقاط میهن عزیزمان به دست آوردیم

 

2- قیمت مناسب محصولات برند WINTECH (وینتک)

قیمت برند وینتک نسبت به برندهای مشابه با توجه به خدمات و کیفیت بالا بسیار مناسب و به صرفه می باشد. قیمت درب و پنجره ی UPVC وینتک در مقایسه با هزینه های بالای انرژی کاملا مقرون به صرفه میباشد از این رو نمایندگی  وین تک در استان اصفهان پذیرای شما مشتریان عزیزمان خواهد بود.

3- عایق بودن پروفیل WINTECH (وینتک) و جلوگیری از اتلاف انرژی

با نزدیک شدن به فصل سرما بهترین پیشنهاد برای جلوگیری از اتلاف انرژی استفاده از درب و پنجره ی دوجداره یو پی وی سی WINTECH  در نمای ساختمان می باشد. این پروفیل با بالاترین سطح کیفیت، از اتلاف حرارت و برودت جلوگیری می نماید.

4- استفاده از مواد تجدید پذیر در پروفیل WINTECH (وینتک)

یکی از مهم ترین مسائلی جهان امروز که توجه بسیاری از کشور ها و فعالان محیط زیست به آن معطوف شده است، استفاده از مواد تجزیه پذیر و قابل بازیافت در صنایع می باشد. از بارزترین ویژگی های برند وینتک به کارگیری از مواد قابل بازیافت و تجزیه پذیر در محصولات تولیدی می باشد.

گروه صنعتی پاردیک نماینده فعال برند WINTECH (وینتک) از حسن انتخاب شما مشتریان عزیز کمال تشکر و قدردانی را دارد.