این تخصص ماست

درب و پنجره UPVC

تنوع بی نظیر انواع درب و پنجره یوپی وی سی از معتبرترین برندها با کیفیت ساخت عالی بر اساس استانداردهای بین المللی


چرا درب و پنجره UPVC

یکی از مطرح ترین مباحث در زمینه ساختمان سازی عایق بندی ساختمان و جلوگیری از اتلاف انرژی می باشد، اگر بهینه سازی و عایق بندی از لحاظ صوتی و انرژی برایتان بسیار حائز اهمیت است ما پنجره دو جداره UPVC را به شما پیشنهاد میکنیم.

درب و پنجره های یو پی وی سی به سبب سلول بندی یا چنبرهای خود و جنس کاملا نارسانا، شما را از سرما و گرما کاملا دور نگه می دارند و تمامی مشکلات صوتی شما را رفع می کنند.

این پنجره ها با نمونه های مختلف بازشو و همچنین تنوع بی نظیر در رنگ بندی و طرح می تواند در بسیاری از نمونه های مختلف معماری ساختمان به کار رود.

این پنجره ها نسبت به نمونه های آلومینیومی بسیار بهتر عمل می کنند و بر اساس محاسبات اروپا بهترین نوع پنجره آلومینیوم ترمال بریک هم نمی تواند در مقایسه با یک پنجره یو پی وی سی استاندارد با کوپلینگ مناسب، عایق بندی قابل توجهی را ارائه کند؛ برخلاف تصور بعضی که متاسفانه یو پی وی سی را نامناسب برای شرایط آب و هوایی ایران معرفی و مشکلاتی را به این جنس وارد می کنند. لازم به ذکر است که برندهای معتبر UPVC متناسب با شرایط آب هوایی ایران به عنوان بهترین و برترین جنس پیشنهادی چه از لحاظ سازه استاتیکی و چه از لحاظ کیفیت رنگ و عایق بندی می باشند.

کلیه تولیدات درب و پنجره دو جداره UPVC تولید شده توسط پاردیک کاملا تضمین شده و دارای گارانتی و خدمات دو ساله پس از فروش می باشند. همچنین می توانید برای بررسی و مشاهده ی پروژه های انجام شده توسط شرکت پاردیک با این جنس به صفحه پروژه ها مراجعه فرمایید. در ادامه به معرفی انواع مدل های بازشو و همچنین انواع رنگ ها و نمونه های لمینیت یو پی وی سی می پردازیم.


1- انتخاب برند پنجره UPVC

پاردیک وین نماینده رسمی برندهای معتبر درب و پنجره UPVC خیال شما را بابت کیفیت محصول راحت کرده است


2- انتخاب نوع بازشو

pardicwin-turn windows-rehau-upvc windows and doors-zayanderoud


1- درب و پنجره لولائی تک جهت بازشو ( Turn )

درب و پنجره تک جهت باز شو از یک قاب دور و لولا تشکیل شده و امکان بازشدن لولا را از طرفین (راست و یا چپ) به مصرف کننده ارائه می دهد. لازم به ذکر است این نوع بازشو قابلیت ترکیب با حالت بازشو کلنگی (Tilt) را نیز دارد و می تواند به صورت دو حالته به کار رود. این نمونه بازشو هم به صورت درب و هم پنجره قابل ارائه می باشد که بسته به استاندارد ارتفاع و عرض بازشو در درب و پنجره تعداد لولاهای به کار رفته متفاوت است.


2- درب و پنجره لولائی دوحالته ( Tilt and Turn )

سیستم های دو حالته را می توان ترکیب دو نوع بازشوی تک جهته (Turn) و کلنگی از بالا معرفی نمود، که امکان باز شدن پنجره از طرفین و یا از بالا را برای مصرف کننده  فراهم می سازد؛ تبدیل این حالت ها فقط با چرخش دستگیره به سمت بالا انجام می گیرد.

این نوع بازشو بسیار مناسب برای قسمت هایی مانند آشپزخانه یا محل کار که نیاز به هوادهی دارند (استفاده از حالت کلنگی) می باشد همچنین این نمونه بازشو را برای اتاق هایی با فضای کوچک یا اتاق هایی که پنجره مشکل برخورد با پرده را دارد پشنهاد می کنیم زیرا علاوه بر عدم اشغال فضا، تعدیل هوای مورد نظر شما را به بهترین شکل انجام می دهد.

از مزیت های دیگر این نوع بازشو می توان به چرخش کامل لولا دورتادور پنجره اشاره کرد که در عمر ریگلاژ و استقامت بازشو بسیار موثر است.

pardicwin-upvc esfahan-turn door-rehau germany
pardicwin-tilt windows-upvc-wintech-white


3- درب و پنجره کلنگی ( Tilt )

مکانیزم این پنجره مانند سیستم های تک حالته (Turn) یا لولایی می باشد که به جای طرفین(چپ یا راست) از بالا و یا پایین باز می شود. این نوع بازشو سه نوع متفاوت دارد که در نوع بازشو از بالا و پایین امکان ترکیب با بازشو معمولی را تحت عنوان Tilt & Turn دارد.

از مزیت های این پنجره می توان به عدم اشغال فضا و همچنین عایق بندی بسیار خوب اشاره کرد، از این نوع پنجره ها در ایران برای آشپزخانه، اتاق خواب و همچنین پنجره حمام و سرویس بهداشتی بسیار استفاده می شود.


4- درب و پنجره فرانسوی ( French )

مدل پنجره ی فرانسوی امکان بازشدن دو لنگه مجاور را به صورت درب های گنجه ای و بدون وجود هیچ گونه ستونی وسط چهارچوب برای مصرف کننده فراهم می کند که نتیجه ی آن درب یا پنجره ای یک تکه و عریض است.

مزیت این بازشو هوادهی بسیار عالی در حالت باز و فراهم آوردن منظره دید وسیع می باشد که می تواند برای درب و پنجره های رو به فضای باز (یا بالکن) مورد استفاده قرار گیرد. همچنین به عنوان بازشویی بسیار مناسب برای درب های ورودی به اتاق نشیمن یا پذیرایی است زیرا با باز شدن دو لنگه امکان ادغام دو فضا بدون هیچگونه قید یا ستونی را به خانه شما می دهد.

عرض این بازشو در نمونه درب طبقه استاندارد حداکثر تا 180 سانتی متر می باشد، از مزیت های دیگر این نمونه باز شو این است که لنگه بازشو اصلی میتواند با یراق دوحالته استفاده شود که می تواند به عنوان یک پنجره نیز مورد استفاده قرار گیرد؛ قابل ذکر است که این پنجره از عایق بندی خوبی برخوردار است.

pardicwin-upvc french windows and doors-wintech-esfahan
pardicwin-tilt and slide-upvc windows and doors-esfahan


5- درب و پنجره فولکس واگنی ( Tilt and Slide )

عملکرد این نوع درب و پنجره همانند درب اتوبوس های مسافرتی و یا ون ها می باشد و به هنگام بازشدن لنگه از فریم خارج شده و پس از بیرون آمدن روی ریل خود حرکت می کند.

این مدل بازشو در سیستم های UPVC و آلومینیوم به عنوان بهترین مدل از لحاظ عایق بندی لحاظ می شود.

از مزیت های درب و پنجره های فولکس واگنی می توان به عدم اشغال فضا ، بازشو از بالا ( Tilt) و همچنین بهترین نوع عایق بندی صوتی و حرارتی اشاره کرد.

لازم به ذکر است این مدل پنجره بسته به نوع یراق به سه نمونه دستی یا مکانیکی، نیمه اتوماتیک و فول اتوماتیک تقسیم می شود. هرکدام از این سه نمونه به درخواست مشتری گرامی توسط مجموعه پاردیک ارائه می شود.


6- درب و پنجره کشویی ( Sliding )

متشکل از یک قاب دور، یک قسمت متحرک و یک قسمت ثابت می باشد که به هنگام باز شدن، قسمت متحرک پنجره بر روی ریل حرکت وبنا به نوع مدل کشویی به داخل قسمت ثابت میرود و یا در کنار آن قرار میگیرد که امکان بازشو در یک خط افقی و بدون اشغال کردن محیط را فراهم میکند.

درب و پنجره های کشویی عایق بندی و کوپلینگ ضعیف تری نسبت به سایر بازشو ها دارند، همچنین این مدل بازشو متاسفانه به دلیل داشتن ریل و چند شیار معمولا گرد و غبار می گیرند و پاک کردن شیشه در این مدل کمی دشوار است. زیاد بودن قطر پروفیل از معایب دیگر آن است البته قطر پنجره دو جداره UPVC کشویی بسته به برند سازنده و سری پروفیل آن بین 8 تا 11سانتی متر متغیر می باشد.

این مدل بازشو به دو نوع کشویی تک ریل و جفت ریل تقسیم می شوند که نوع تک ریل از لحاظ عایق بندی و سهولت در بازشدن بهتر از نمونه جفت ریل عمل میکند و قیمت بالاتری نیز دارد. (بسته به نوع برند پروفیل سازنده متفاوت است)

نکته قابل توجه اینکه نمونه کشویی برند رها آلمان نسبت به انواع سیستم های کشویی آلومینیوم و UPVC کاملا متفاوت بوده و از لحاظ عایق بندی عملکرد بسیار خوبی دارد.

pardicwin-upvc sliding laminated windows and doors
pardicwin-esfahan-wintech -upvc windows and doors-white


7- پنجره بازویی بیرون بازشو ( Outward opening )

این نمونه پنجره ها متشکل از یک قاب و یک سش متحرک می باشد که قسمت بازشو این پنجره ها می تواند بوسیله بازو یراق خود به سمت بیرون باز شود. تفاوتی نمی کند که پنجره در حرکت به بیرون از سمت پایین باز شود یا از سمت بالا و بنا به نیاز شما  از بالا یا پایین قابلیت باز شدن به صورت کامل را دارد.

این پنجره در کنار زیبایی خود از مزیت عایق بندی بسیار بالا و همچنین عدم اشغال فضا برخوردار است.


8- درب و پنجره های آکاردئونی ( Folding )

این نمونه از یک قاب دور ساده و تعداد زیادی لنگه درب یا پنجره، بسته به عرض بازشو می باشد که لنگه های آن در حالت بسته همگی در کنار هم قرار گرفته و نمای یک پنجره ساده را نشان می دهد که فقط چند قسمتی شده. این بازشو در عرض های وسیع ،به هنگام باز شدن،تک تک لنگه ها بوسیله خشابهای لولاها بازشده و هر لنگه روی لنگه مجاور خود در یک محور افقی قرار می گیرند، در نهایت تمام لنگه ها در سمت راست یا چپ فریم جمع میشوند.

برتری های این بازشو شامل: زیبایی بسیار زیاد، طرح خاص و عایق بندی بسیار خوب این پنجره می باشد.

pardicwin-rehau-laminated upvc folding windows and doors-mazandaran-esfahan-tehran


3- رنگ و طرح پنجره ( پروفیل لمینت و پروفیل رنگی )

ما به منظور ارائه طرح های متنوع متناسب با نیاز شما و سازگار با انواع مدل های نمای ساختمان مورد پسندتان،انواع نمونه های پروفیل های یوپی وی سی لمینیت و رنگی را به شما پیشنهاد میکنیم که در ادامه میتوانید طرح ها ورنگ های مختلف این پروفیل هارا انتخاب نمایید.


پروفیل لمینت

پروفیل های لمینیت نمونه ای پیشرفته از پروفیل های مخصوص پنجره دو جداره upvc سفیدو معمولی میباشند که در طرح ها و رنگ های متنوع ارائه میشوند این نمونه پروفیل ها به دو صورت تک رو لمینیت و دو رو لمینیت ارائه می شوند.

در نمونه تک رو لمینیت گوشته پروفیل سفید و لایه بیرونی یا داخلی بنا به سلیقه و نیاز مشتری لمینیت میشود ولی لایه دیگر به رنگ سفید می باشد.

در نمونه دو رو لمینیت گوشته پروفیل و هر دو لایه بیرونی و داخلی پروفیل هم رنگ میباشند و فقط بین گوشته پروفیل و لایه های لمینیت در طرح زمینه تفاوت وجود دارد یعنی گوشته پروفیل هم رنگ لایه لمینیت است اما طرح دار نیست.

از مزیت های تک رو لمینیت می توان قیمت کمتر آن نسبت به دورو لمینیت رو نام برد ولی نمونه های دورو لمینیت به علت همرنگ بودن و یکدست بودن پروفیل از زیبایی بیشتری برخوردارند که البته این امر کاملا سلیقه ای می باشد!

پروفیل گوشته سفید و لمینت زمنیه بلوطی طلایی

pardicwin-laminated upvc profiles-vistabest-wintech-rehau germany-upvc windows and doors

پروفیل گوشته قهوه ای و لمینیت بلوطی ساده وتیره

pardicwin-upvc esfahan-tehran-semnan-shiraz-laminated-coulory

پروفیل گوشته سفید ولمینیت های رنگ خاص

win-PARDICWIN-upvc laminated-windows and doors-wintech-esfahan-vistabest-rehau

پروفیل های رنگی

درقسمت پروفیل های لمینیت انواع نمونه ها و طرح های لمینیت را بررسی نمودیم در این قسمت سعی در معرفی پروفیل های رنگ با با تنوع بسیار بالا متناسب باهر سلیقه ای در هر رنگ و طرحی که شما بخواهید…

پروفیل رنگی به طورکلی پروفیل خام یا سفید می باشد که متناسب با کده رنگی که شما انتخاب می نمایید لایه بیرونی یا داخلی و یا هر دولایه پروفیل با رنگ های خاص کوره ای مختص  UPVC رنگ می شوند؛

در این نمونه پروفیل شما کده رنگ مورده نظر خود را انتخاب میکنید و به هنگام تولید پنجره پروفیل های سفید،رنگ شده و سپس درب و پنجره مونتاژ می گردد.

مزیت این نمونه درب و پنجره ها را میتوان تنوع بدون محدودیت متناسب باهر طرح و نمارا بیان نمود اما عیب آن این است که بر خلاف نمونه های دو رو لمینیت و یا حتی تک رو لمینیت که لایه لمینیت دارای ضخامت نسبتا زیاد و یا گوشته و لایه لمینیت هم رنگ هستند، اگر این پروفیل ها خراش بردارند سفیدی پروفیل نمایان میشود و به اصطلاح با ایجاد خراش بر روی پروفیل سفیدی یوپی وی سی نمایان می شود.

pardicwin-upvc-windows and doors in esfahan-wintech-upvc coloured windows
pardicwin-upvc coloured windows and doors-vista best-wintech-rehau germany-windows and doors

از اینجا شروع کنید

با تماس با کارشناسان متخصص پاردیک می توانید علاوه بر استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان، از مراحل انجام کار و قیمت گزاری پروژه خود مطلع شوید