لمینت و رنگ آمیزی درب و پنجره های دوجداره

لمینت و رنگ آمیزی درب و پنجره های دوجداره

لمینت و رنگ آمیزی درب و پنجره های دوجداره 558 408 Mojtaba Barahimi

درب و پنجره رنگی ولمینیت

درب و پنجره همیشه یکی از اجزای اصلی نمای هر ساختمانی بوده است، از پنجره های چوبی با شیشه های رنگی گرفته تا پنجره های چند جداره امروزه. حال آنکه امروزه اکثر درب ها یا پنجره ها از جنس آلومینیوم و UPVC  هستند و به رنگ اصلی خود دیده می شوند و دیگر خبری از رنگ های قهوه ای  و طرح های چوبی نیست.

خبر خوش آنکه اگر هنوز هم قصد خرید درب و پنجره ای با طرح چوب یا رنگی خاص را دارید که همراه با کیفیت و عایق بندی بالا از رنگ و طرح زیبایی هم برخوردار باشد می توانید موقع خرید آن را با طرح لمینت یا رنگ دلخواه خود سفارشی سازی کنید. البته روکش کردن پروفیل فقط برای پروفیل UPVC  امکان پذیر است و پروفیل آلومینیوم قابلیت لمینت ندارد، به همین دلیل آن را با طرح چوب رنگ آمیزی می کنند.

لمینت یا روکش پروفیل

به طور کلی پروفیل های تولید شده دارای رنگ ثابت سفید برای UPVC هستند. هر کارخانه تولید پروفیل، برای بالا بردن تنوع ظاهری و سلیقه ای برای مشتریان خود اقدام به تولید یک سری روکش های از پیش طراحی شده کرده است. به عنوان مثال کارخانه های نام آشنای رها آلمان، وینتک ترکیه و ویستابست هرکدام دارای طرح های مخصوصی هستند که مشتری می تواند برای سفارش خود در نظر بگیرد.که خوشبختانه پاردیک به عنوان نماینده رسمی این سه برند معتبر تمامی رنگ هاو طرح های پروفیل های لمینیت هر کدام از شرکت هارا بنا به درخواست شما عزیزان ارایه می نماید.

به طور کلی درب و پنجره لمینت به 3 نوع تقسیم می شود:

  1. لمینت یک رو

  2. لمینت دو رو

  3. لمینت کامل

لمینت یک رو و دورو روی پروفیل ساده و سفید رنگ سوار می شوند. به این معنا که گوشته پروفیل یو پی وی سی از نوع ساده و سفید رنگ آن است و یک روکش 2 میلی متری با طرح دلخواه شما روی آن قرار می گیرد. بنا به دلخواه شما حتی می توانید فقط یک طرف پنجره را روکش کنید. یعنی نمای داخلی یا بیرونی خانه ی شما دارای طرح لمینت باشد و طرف دیگر همان پروفیل سفید رنگ.

تفاوت انواع لمینیت در چیست؟

تفاوت لمینت کامل به این شکل است که اولا لمینت دو طرف در یا پنجره را شامل می شود، دوما و از همه مهمتر اینکه گوشته پروفیل لمینت شده همرنگ با خود روکش است.  به عنوان مثال شما طرح  بلوطی تیره را برای روکش پروفیل خود انتخاب می کنید، کارخانه از پروفیل قهوه ای رنگی که مطابق با طرح انتخابی شماست  برای تولید پنجره استفاده می کند.

مزیت روش آخر دراین است که اگر به هر شکلی  پنجره ی روکش شده شما خراشیدگی عمیق پیدا کرد، به جای اینکه گوشته پروفیل سفید دیده شود، رنگی مطابق با همان طرح اولیه نمایان می شود و به این شکل هیچگونه مشکلی در نما برای شما به وجود نخواهد آمد.

رنگ آمیزی پروفیل

همانطور که مشاهده کردید هرکدام از برندهای در و پنجره دارای روکش های طراحی شده ای هستند که بنا به سلیقه ی مشتری قابلیت پیاده سازی  بر روی  پروفیل را دارند. اما طرح های موجود شاید همه ی سلایق را در بر نگیرد به همین دلیل شما می توانید درخواست رنگ آمیزی سفارشی کنید. هردو پروفیل UPVC و آلومینیوم (ترمال بریک و اختصاصی) قابلیت رنگ آمیزی در انواع کد و کالیبر های موجود را دارند.

به طور کلی رنگ های موجود به دو نوع براق و مات تقسیم بندی می شوند و شما می توانید با مشاهده کاتالوگ رنگ هرکدام را برای خانه خود سفارش دهید.

پروفیل لمینیت بهتر است یا پروفیل رنگ شده؟

دو نکته در اینجا قابل ذکر است؛ اول اینکه رنگ آمیزی بر روی پروفیل سفید رنگ انجام می شود، پس در صورتی که درب یا پنجره رنگ شده خش بیوفتد رنگ زیرین محسوس است. دوم اینکه از لحاظ قیمتی رنگ کردن به نسبت روکش کردن از هزینه بیشتری برخوردار است و باید قبل از سفارش به این نکته هم توجه کافی داشت.

درب و پنجره دوجداره لمینیت پاردیک وین نمایندگی رسمی ویستابست -وینتک- رها آلمان در اصفهان و تهران و شیراز و مشهد

کیفیت

با توجه به صحبت های قبلی یک نکته حائز اهمیت در مورد تمام رنگ ها و روکش های درب و پنجره این است که از کیفیت بالا و استاندارد های مخصوصی برخوردار هستند و طی گذشت سالیان متعدد هیچ گونه کاهش رنگ یا تغییر رنگ در آنها مشاهده نخواهد شد. اگر خرید و سفارش شما از یک کارخانه و یا تلیدی معتبر و استاندارد باشد شما می توانید تا سال ها از حفظ ظاهر و کیفیت خرید خود مطمئن باشید

2 دیدگاه