در و پنجره آلومینیوم دوجداره

 double glazed Aluminium windows and doors

کرتین وال -لامل ga

سیستم های نمای کرتین وال-لامل(Curtain wall)

سیستم های نمای کرتین وال (لامل) پروفیل ga با قابلیت ارائه در انوع ابعاد وانواع مدل های بازشو پارالل،دوحالته فریم لس از داخل ،بادبزنی و..

در و پنجره دوجداره ترمال بریک گلوب آلوم

در و پنجره آلومینیوم دوجداره ترمال بریک(Thermal break)

برندپروفیل آلومینیوم گلوب آلوم و آکپا

انواع مدل های بازشو در و پنجره های دو جداره

انواع مدل های بازشو در و پنجره آلومینیوم

انواع مدل های بازشو کشویی،لولایی،
لیفت،آکاردئونی،پیوت،پارالل و ……

در و پنجره آلومینیوم نرمال (اختصاصی)گلوب آلوم

در و پنجره آلومینیوم نرمال(None Thermal aluminium)

برند پروفیل آلومینیوم گلوب آلوم و آکپا

سیستم های در و پنجره آلومینیوم دوجداره از انواع نمونه پنجره های پرکاربرد در نمای ساختمان ها است که طرفداران زیادی دارد. از این رو در این مطلب به توضیح مختصری از سیستم های پنجره و نمای آلومینیوم پرداخته خواهد شد. آلومینیوم را می توان یکی از پرکاربردترین فلزات در صنایع مختلف از قوطی سازی و جواهر سازی تا ساختمان سازی و … دانست. از دیگر موارد مورد استفاده از فلز آلومینیوم، می توان به استفاده از این فلز در تولید سیستم های در و پنجره دو جداره اشاره کرد. تولید کنندگان سیستم های دوجداره، پروفیل آلومینیوم را از برندهای معتبر تولید کننده پروفیل آلومینیوم دریافت و مطابق با استاندارد تولیدی به ساخت در و پنجره می پردازند به همین جهت برند و نوع پروفیل آلومینیوم در کیفیت نهایی در و پنجره و عایق بندی آن بسیار تاثیرگذار است و مرغوبیت پروفیل تأثیر زیادی بر کیفیت در و پنجره تولید شده دارد.

درب و پنجره دوجداره الومینیوم ga-پاردیک وینlift

پروفیل در و پنجره آلومینیوم دوجداره

سیستم های در و پنجره آلومینیوم دوجداره از بخش های متنوعی همچون یراق آلات، زهوار، شیشه، لاستیک های درزبندی و… ساخته شده اند و کیفیت هر بخش تأثیر بسزایی در محصول نهایی دارد. از این رو گروه صنعتی پاردیک مواد اولیه مورد نظر برای تولید در و پنجره آلومینیوم را از برترین و باکیفیت ترین متریال تولید شده توسط برندهای مطرح تهیه و استفاده می نماید. در ادامه مطلب به توضیح مختصری از پروفیل آلومینیوم پرداخته می شود.

پروفیل آلومینیوم مقطع طولی ثابت از آلومینیوم است که می تواند در عرض و مشخصات متفاوت برش خورده و پس از گذراندن مراحل تولید به انواع در و پنجره آلومینیومی تبدیل گردد. این پروفیل ها از لحاظ کیفیت آلومینیوم مصرفی، طراحی و مهندسی غالب و حتی کیفیت تولید در برندهای مختلف بسیار متنوع هستند و این اختلاف کیفیت در ارائه محصول نهایی بسیار موثر می باشد. برای تولید پروفیل آلومینیوم در ابتدا بیلت آلومینیوم که ماده اولیه پروفیل آلومینیوم می باشد تحت دما و فشار بالا قرار گرفته و سپس از میان قالب های ویژه عبور داده می شود. با اعمال فشار و حرارت بالا آلومینیوم خام به پروفیل تبدیل می شود، به این فرآیند اکسترود کردن آلومینیوم گفته می شود. پروفیل های آلومینیوم به دو نوع نرمال یا اختصاصی و ترمال بریک تقسیم بندی می شود. تفاوت عمده این دو نوع پروفیل در و پنجره آلومینیوم در میزان توان عایق بندی حرارتی و صوتی آنها است. پس از تولید پروفیل های آلومینیوم، این پروفیل ها طبق استاندارد و روش های خاص در کارخانه به در و پنجره تبدیل می گردد.

تولید در و پنجره با کیفیت و استاندارد وابسته به عوامل مختلفی است که در زیر به بررسی دو عامل مهم آن می پردازیم :

1- برند پروفیل مصرفی 2- کیفیت تولید و اجرای در و پنجره آلومینیوم دوجداره

پروفیل در و پنجره آلومینیوم دوجداره


برندهای تولید کننده پروفیل آلومینیوم

برندهای آلومینیوم در ایران بسیار متنوع می باشند ولی متأسفانه برندهایی که از لحاظ کیفیت آلومینیوم مصرفی، طراحی و مهندسی قالب پروفیل حداکثر استاندارد و کیفیت را در نظر بگیرند بسیار انگشت شمار هستند. کیفیت پروفیل آلومینیوم در تحمل وزن بار پنجره، استاندارد استاتیکی پنجره و عایق بندی آن بسیار حائز اهمیت است.

از جمله برندهای مطرح و مورد اعتماد گروه صنعتی پاردیک در زمینه تولید پروفیل آلومینیوم می توان به برند گلوب آلوم یا آلومینیوم GA اشاره کرد. این برند لوکس صادرات آلومینیوم و از بهترین برندهای کیفی تولید کننده پروفیل آلومینیومی در ایران است. پروفیل های تولید شده توسط برند GA از محاسبات استاتیکی و جزییات کامل فنی و سازه ای برخوردار بوده و صد در صد مهندسی شده می باشد. از برندهای بنام دیگر در زمینه تولید آلومینیوم می توان به برندهای پروفیل آلومینیوم آکپا، پروفیل آلومینیوم reyaners (برند ایتالیایی)،کوپال اشاره کرد.


کیفیت تولید و اجرای در و پنجره آلومینیوم دوجداره

کیفیت تولید و اجرای در و پنجره وابستگی بسیار زیادی به کارخانه تولید کننده دارد. در واقع تبحر و مهارت تولید کنندگان، دستگاه های مورد استفاده و چگونگی نصب در و پنجره می تواند کیفیت محصول نهایی را تضمین نماید. گره صنعتی پاردیک از تولید کنندگان برتر در و پنجره آلومینیوم دوجداره می باشد که در ادامه مطلب و توضیح مختصری از تولیدات این کارخانه پرداخته خواهد شد.

گروه صنعتی پاردیک به پشتوانه ی سابقه طولانی و همچنین استفاده از مواد اولیه مرغوب، رعایت اصول فنی و استفاده از دستگاه های فول اتوماتیک، در و پنجره آلومنینوم دوجداره زیبا، با کیفیت و مطابق با حداکثر استانداردهای تولیدی را به شما عزیزان ارائه می کند. در ادامه به توضیح مختصری در مورد برخی مزایای محصولات در و پنجره آلومینیوم دوجداره پاردیک پرداخته خواهد شد.

بهترین ویژگی در و پنجره آلومینیوم دوجداره پاردیک

پاردیک از معدود شرکت هایی است که در روند تولید و طراحی سیستم های در و پنجره آلومینیوم دوجداره و سیستم های نما از نرم افزار محاسبات سازه (Orga data) استفاده می کند.

استفاده از برترین پروفیل های آلومینیوم همگام با رعایت اصول مهندسی سازه پنجره در انواع سازه های آلومینیوم (از جمله سیستم های لامل و در و پنجره) و تولید انواع طرح ها و ابعاد پنجره با حداکثر سایز بازشو در بین تمامی شرکت های تولید پنجره ایران از دیگر ویژگی های تولیدات گروه صنعتی پاردیک می باشد.

شیشه های دوجداره ارائه شده توسط گروه صنعتی پاردیک از انواع مرغوب است که از برترین متریال تهیه و تولید می شود. این شیشه ها تا چندین سال دچار بخار زدگی نشده و از کیفیت لازم در مراحل دوجداره سازی برخوردار می باشد. قابل ذکر است در و پنجره آلومینیوم دوجداره علاوه بر تهویه مناسب، مانع ورود گرد و غبار و سر و صدا می شود. یکی دیگر از موارد بسیار مهم و موثر در کیفیت تولید در و پنجره آلومینیوم دوجداره گروه صنعتی پاردیک دقت در پانچ زوایا می باشد.

گروه صنعتی پاردیک برای پانچ در و پنجره آلومینیوم دوجداره از پانچ فوم ایتالیا استفاده می کند که کیفیت و زیبایی فوق العاده ای داشته و ظرافت بی نظیری به تولیدات نهایی می بخشد. در واقع از لحاظ زوایای اتصال پانچ کیفیت پانج در و پنجره تولید شده توسط گروه صنعتی پاردیک از بالاترین سطح کیفی برخودار است.همچنین در هر پروفیل یک لقمه که خاص آن پروفیل است قرار می گیرد و توسط پانچ دو پروفیل به یکدیگر متصل می شوند. در تولیدات در و پنجره آلومینیوم دوجداره گروه صنعتی پاردیک برای اتصال بهتر، زاویه پانچ و لقمه توسط چسب های مخصوص چسبکاری می شود. علاوه بر موارد ذکر شده قیمت در و پنجره دوجداره آلومینیوم تولید شده توسط گروه صنعتی پاردیک با توجه به نوع متریال استفاده شده بسیار مناسب و رغابتی می باشد.

بهترین برند های پروفیل آلومینیوم برای در و پنجره دوجداره

روند تکامل در و پنجره آلومینیوم از قدیم تا کنون

روند تولید انواع در و پنجره آلومینیومی از دیرباز تا به امروز تغییرات مثبت و متناسب با کاربری داشته است. در واقع در و پنجره آلومینیومی قدیمی قابلیت دو جداره سازی را نداشتند. از این رو این نوع از در و پنجره ها دارای معایب و مشکلات بسیاری بودند. با گذشت زمان و تبدیل میلگرد آلومینیوم به اس تی (ST) و سپس بندینی مشکل دوجداره سازی این نوع از در و پنجره رفع گردید. در و پنجره آلومینیوم اس تی (ST) نیز به دلیل درز و شکاف هایی که داشتند کارایی مطلوب و مورد نیاز را دارا نبودند از این رو در و پنجره دوجداره بندینی تولید شدند که تا حد زیادی مشکلات انواع اس تی (ST) در آنها رفع شده اند. در و پنجره آلومینیوم دوجداره یا چند جداره جدید که به انواع نرمال و یا ترمال بریک تقسیم بندی می شوند شامل دو یا چند لایه شیشه می باشد که با استفاده از یک نوار اسپیسر از جنس آلومینیوم از یکدیگر جدا می شوند و فضای بین شیشه ها با گاز آرگون پر می شود. استفاده از دو یا چند لایه شیشه موجب عایق بندی حرارتی بهتر در و پنجره می گردد. در ادامه مطلب به برخی از مزایای در و پنجره آلومینیوم دوجداره اشاره خواهد شد.

پاردیک نمایندگی رسمی برند گلوب آلوم -پنجره آلومینیومی نرمال، ترمال بریک و اختصاصی

مزایای در و پنجره آلومینیوم دوجداره

 • آلومینیوم نسبت به بسیاری از فلزها که در گذشته برای ساخت در و پنجره استفاده می شد سبک تر است.
 • آلومینیوم قابلیت انعطاف و شکل پذیری بالایی دارد.
 • از آنجا که فلز آلومینیوم قابل بازیافت است تولید در و پنجره  آلومینیوم دوجداره برای محیط زیست بی خطر می باشد.
 • آلومینیوم ضد زنگ است بنابراین نسبت به آهن زمان ماندگاری بیشتری دارد.
 • سیستم های در و پنجره آلومینیوم دوجداره نسب به سایر انواع در و پنجره از ظرافت بیشتری برخوردار است.
 • آلومینیوم در برابر خوردگی مقاومت خوبی دارد.
 • در و پنجره آلومینیومی نسبت به پنجره چوبی مقاومت و ماندگاری بالاتری دارد.
 • در و پنجره آلومینیوم دوجداره مقاومت خوبی در برابر آتش سوزی و دمای بالا دارد.
 • در سیستم­های طراحی شده با آلومینیوم امکان استفاده از شیشه­ های بزرگ در نماهای ساختمانی نیز وجود دارد (سیستم های CURTAIN WALL).
 • در و پنجره آلومینیوم دوجداره در برابر تغییرات جوی مقاومت خوبی دارند.
 • در و پنجره آلومینیومی به دلیل رنگ و شفافیت، زیبایی چشمگیری دارد.
 • نصب در و پنجره آلومینیوم دوجداره راحت و سریع می باشد.
 • پنجره های آلومینیومی قادر به حفظ و نگهداری شیشه با وزن بالا می باشند.
 • در انواع در و پنجره دوجداره آلومینیومی به دلیل نازک بودن پروفیل شکل ظاهری درب و پنجره زیباتر و قسمت نورگیر پنجره نیز بیشتر خواهد شد.
 • جنس آلومینیوم به گونه ای است که امکان رنگ آمیزی و تولید انواع در و پنجره آلومینیوم رنگی وجود دارد.

با وجود تمام مزایای نام برده، در و پنجره آلومینیومی معایب خاص خود را دارند که در هنگام سفارش و انتخاب این فلز باید به این معایب نیز توجه داشت. از جمله معایب در و پنجره آلومینیوم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در و پنجره دوجداره آلومینیومی پاردیک وین- در و پنجره نرمال، ترمال بریک ga گلوب آلوم

معایب در و پنجره آلومینیوم دوجداره

 • آلومینیوم همانند سایر فلزات رسانای خوبی برای دما و حرارت می باشد. از این رو استفاده از این فلز در تولید در و پنجره، موجب می شود که دما به راحتی انتقال یابد و مقدار هدر رفت انرژی افزایش یابد. همچنین آلومینیوم در برابر انتقال صوت نیز عایق نیست و در مکان های شلوغ استفاده از در و پنجره آلومینیومی پیشنهاد نمی شود.
 • در و پنجره های آلومینیومی در صورت آسیب دیدگی و یا خراشیدگی قابل ترمیم نیستند.
 • قیمت پروفیل آلومینیوم در نمونه های مشابه یو پی وی سی (از نظر عایق بندی) معمولأ بیشتر می باشد.

نکته: برای حل مشکل عایق بندی در سیستم های در و پنجره آلومینیوم انواع پروفیل های ترمال بریک تولید می شود که تا حد زیادی مشکلات مربوط به عایق بندی حرارتی و صوتی را در پروفیل های آلومینیومی مرتفع می کند. توجه به تمامی مزایا و معایب در و پنجره های آلومینیوم می تواند در انتخاب این نوع از در و پنجره متناسب با کاربری مورد نیاز کمک بسیاری کند.

قابل ذکر است با توجه به تبحر تیم تولید گروه صنعتی پاردیک و انتخاب پروفیل های مناسب کاربری مورد نظر و بهترین آلومینیوم برای در و پنجره، معایب در و پنجره دوجداره آلومینیوم تا حد امکان کاهش یافته و محصول نهایی با برترین کیفیت ارائه می گردد.

گروه صنعتی پاردیک نماینده رسمی پروفیل­های آلومینیوم برندهای Ga (گلوب آلوم)، رینرز (Reynaers)، آکپا و کوپال در اصفهان می­ باشد و با فعالیت در سراسر ایران انواع سیستم­ های آلومینیوم اختصاصی و ترمال بریک این سه برند معتبر را با بهترین کیفیت تولیدی فوم ایتالیا و با خاص ترین انواع نمونه های خم، شکسته، لامل (با امکان تولید پنجره های دو حالته داخل باز شو ) و کرتین وال در ابعاد بزرگ بدون هیچ گونه محدودیت ارائه می­ نماید.

قابل ذکر است گروه صنعتی پاردیک کامل ترین و متنوع ترین انواع رنگ پودری، مات و براق ایتالیایی را با برترین کیفیت در تولیدات در و پنجره دوجداره آلومینیوم متناسب با سلیقه مشتری ارائه می نماید.

از اینجا شروع کنید

با تماس با کارشناسان متخصص پاردیک می توانید علاوه بر استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان، از مراحل انجام کار و قیمت گذاری پروژه خود مطلع گردید.