پاردیک وین-تغییر رنگ درب وپنجره یوپی وی سی،ایا درب و پنجره upvc زرد می شوند

علت تغییر رنگ پروفیل های یو پی وی سی

آیا درب و پنجره های uPVC تغییر رنگ می دهند؟

در مورد تغییر رنگ و زرد شدن درب و پنجره دوجداره uPVC باورهای غلط بین مردم وجود دارد. در واقع تصور می شود تمام تولیدات از جنس pvc در مقابل نور آفتاب به مرور زمان به رنگ زرد متمایل می شوند که این باور کاملأ اشتباه است.

علت تغییر رنگ پروفیل های یو پی وی سی در ایران چیست؟

مطابق با استاندارد جهانی کلیه تولیدات پتروشیمی و پلاستیکی مانند uPVC باید مطابق با شرایط آب و هوایی همان کشور تولید شوند، متاسفأنه در ابتدای ورود سیستم های دو جداره به ایران و مخصوصأ پروفیل های uPVC به دلیل عدم نظارت و کنترل تطبیق این پروفیل ها با شرایط جوی ایران بسیاری از برندهای چینی، کره ای، آلمانی و ترک به ایران وارد بازار شدند که متناسب با آب هوای ایران و مخصوصا میزان اشعه فرابنفش موجود در کشور نبود و از این رو تغییر رنگ پروفیل های یو پی وی سی بسیار مشاهده می شد.

چرا پروفیل های uPVC در ایران دچار مشکلات زرد شدگی شدند؟

در اصل این پروفیل ها مخصوص استفاده کشور تولید کننده طراحی شده اند. این تولیدات از ابتدای ورود پس از مدت ۶ ماه تا ۱سال پس از اجرا و نصب به صورت در و پنجره دوجداره با مشکلات تغییر رنگ و حتی در برخی موارد شکستگی پروفیل مواجه می شوند و تجربه ای بسیار بد برای بسیاری از مردم ایجاد کرده اند. متاسفأنه به دلیل تغییر رنگ پروفیل های یو پی وی سی که با شراط ایران سازگار نبوده است، این نوع پروفیل در ایران بدنام شده است، در حالیکه روز به روز پروفیل های یو پی وی سی سهم بیشتری از بازار دنیا را می گرفت در ایران استفاده از این متریال با روند کاهشی مواجه شد.

با این حال خوشبختانه بعد از مدتی برندهای معتبر از سراسر جهان به طور رسمی وارد ایران شدند و پروفیل هایی کاملا مطابق با آب و هوای ایران و شرایط جوی ایران تولید شد.

[movedo_empty_space]

چه پروفیل های یو پی وی سی (uPVC) در ایران کار آمد هستند؟

[movedo_image_text image=”15418″ image_text_align=”right” content_align=”right”]همانطور که می دانید یکی از اشعه هایی که توسط خورشید ساطع می شود اشعه فرابنفش یا UV است و این اشعه موجب تغییر رنگ پروفیل های یو پی وی سی می گردد. مقدار زیادی از این اشعه هنگام طی کردن مسافت خورشید تا زمین و همچنین موقع ورود به جو زمین کاهش پیدا می کند اما مناطقی وجود دارد که به دلایل شرایط جوی یا جغرافیایی مورد تابش مقدار اشعه بیشتری قرار می گیرند.
شدت اشعه ی فرابنفش تابشی را با اعداد 0 تا 11 نشان می دهند. شدت اشعه تا عدد 3 مقدار کم لحاظ می شود و بعد از آن به مرور وارد محدوده ی خطرناک می شود. طبق بررسی ها و گزارشات سازمان های بین المللی شدت اشعه در ایران بین 5 تا 10 قرار دارد. این مقدار از شمال ایران به سمت جنوب سیر صعودی دارد.
[/movedo_image_text]

بررسی های آب و هوایی و میزان اشعه UV رها آلمان برای پروفیل های قابل استفاده در ایران

[movedo_single_image image_mode=”medium_large” image=”15422″]

بررسی های انجام شده توسط کمپانی پیشرفته و مدرن REHUA آلمان (سازنده درب و پنجره های uPVC) در زمینه مقدار انرژی فرابنفش و علت تغییر رنگ پروفیل های یو پی وی سی در ایران نشان می دهد، اکثر شهرهای ایران دارای مقدار قابل توجه ای از این اشعه فرابنفش هستند و حتی تعدادی از شهرها همچون شیراز، زاهدان، یزد، بندرعباس و ارومیه که خط قرمز را رد کرده اند.

به همین دلیل چند کمپانی معتبر داخلی و خارجی از جمله رها آلمان (Rehau)، ویستابست، وین تک ترکیه شروع به تولید پروفیل مخصوصی کردند که مقاومت کامل را در مقابل میزان اشعه ی موجود در کشور را دارد و این روش موجب عدم تغییر رنگ پروفیل های یو پی وی سی استفاده شده در ایران شده است.

همانطور که اشاره شد اصلی ترین علت تغییر رنگ پروفیل های یو پی وی سی در ایران عدم تطابق با شرایط اقلیمی و میزان اشعه UV بود، اما با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و آزمایش های متعدد راهکار مقابله با این مسئله کشف و هم اکنون شاهد تولید انواع درب و پنجره های uPVC هستیم که در مقابل نور آفتاب مقاوت کامل را از خود در مقابل تغییر رنگ نشان می دهند. به دلیل اضافه کردن تثبیت کننده های رنگی به پروفیل های uPVC از ایجاد تغییرات رنگی در برابر اشعه فرابنفش جلوگیری می شود. همچنین اضافه کردن دی اکسید تیتانیوم باعث بازتابش اشعه فرابنفش و همچنین تنظیم شفافیت رنگ پروفیل می شود.

قابل ذکر است که سهم استفاده از درب و پنجره دوجداره uPVC (یو پی وی سی) در دنیا بیش از 80 درصد است. به این معنا که بیشترین پروفیل مصرفی بین محصولات درب و پنجره را uPVC به خود اختصاص می دهد. در صورتی که به دلیل عدم آکاهی کافی، در ایران این درصد به 30 کاهش پیدا کرده است. امید است که با وجود آگاهی بیشتر نسبت به این مواد بتوانید خرید مطمئن تر و با کیفیت تری داشته باشید.

[movedo_message_box bg_color=”blue” bg_hover_color=”blue” remove_close=”yes” margin_bottom=”20px”]گروه صنعتی پاردیک عرضه کننده درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی (uPVC) از برندهای معتبر مناسب با شرایط آب و هوایی ایران با ضمانت کیفیت و ثبات رنگ[/movedo_message_box]
نوشتهٔ پیشین
مزایای درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی
نوشتهٔ بعدی
درب و پنجره آلومینیوم دوجداره

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید