درب وپنجره دو جداره استاندارد شامل چه مواردی است

pardicwin-upvc-windows-and-doors--laminated-windows--vistabest-in-esfahan

درب وپنجره دو جداره استاندارد شامل چه مواردی است

درب وپنجره دو جداره استاندارد شامل چه مواردی است 560 400 Mojtaba Barahimi

انتخاب پنجره دوجداره مناسب و استاندارد:

 

اول از همه این نکته که چگونه یک پنجره مناسب انتخاب کنیم بسیار ضروری و مهم می باشد با توجه به افزایش هزینه های مربوط به انرژی و لزوم استفاده از پنجره دوجداره یو پی وی سی در ساختمان های امروزی جهت کاهش هزینه های گرمایشی وسرمایشی ویا حتی جلوگیری از ورود سروصدا و گرد و غبار و با توجه به انواع و اقسام پرو فیل های یو پی وی سی و شرکت های مختلف پنجره سازی در بازار بر آن داشتیم تا در یادداشتی خصوصیات یک پنجره ی عایق یو پی وی سی را بیاوریم تا مصرف کنندگان عزیز انتخاب
مناسبی داشته باشند.

pardicwin-upvc and aluminium windows in esfahan-wintech upvc-vistabest windows-buy upvc windowsm in esfahan-tehran-shiraz-ga aluminium

پنجره استاندارد upvcو آلومینیوم:

 


در ساخت انواع پنجره یو پی وی سی استاندار د هایی وجوددارد که در هنگام تولید باید رعایت شود تا مصرف کننده بتواند از مزایای این درب وپنجره دو جداره به نحو احسن استفاده کند این موارد شامل گزینه های زیر می باشد :


*
پروفیل * یراق آلات پنجره دو جداره * شیشه دوجداره * کیفیت ساخت * نصب یاتعویض پنجره ی دوجدار


1)
پروفیل پنجره ی یو پی وی سی :

از لحاظ کیفی و همچنین از لحاظ قیمت مهم ترین نقش در ساخت یک پنجره ی یو پی و ی سی را پرو فیل ایفا می کند.
هرچقدر یک پروفیل با کیفیت و مرغوب باشد مشکلات آتی پنجره ی دو جداره هم کمترمی شود.
پروفیل های نامرغوبی که متاسفانه قیمت کمتری در بازار دارند اما در آینده مشکلات زیادی برای مصرف کننده ایجاد
می کنند،مشکلاتی از قبیل تغییر رنگ (زرد یا قهوه ای) -شکستگی پروفیل ویا حتی تغییر شکل وافتادگی پنجره دو جداره
از حالت عادی
2)
یراق آلات پنجره ی یو پی وی سی:


یراق آلات پرمصرف در قسمت درب و پنجره یو پی وی سی شامل :تک حالته،دو حالته، کشویی وفولکس و اگنی می باشد.
درحال حاضراستفاده یراق پنجره دوحالته استفاده می کنند.


3)
شیشه ی دو جداره پنجره ی یو پی وی سی :


با توجه به اینکه شیشه ی دو جداره یک عامل مهم در عایق بندی صدامی باشد،بنابراین استاندارد بودن شیشه دوجداره از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.


مشخصات یک شیشه ی دو جداره ی استاندارد:
گازآرگون ابتدابه این دلیل که بهبود دهنده عایق صوتی وحرارتی ،دوم اینکه در شیشه رنگی یا رفلکس گاز آرگون اجازه ی اثر گذاری اکسیژن به کیقیت رفلکس شیشه رانمی دهد .تزریق سلییکاژن با دستگاه های مخصوص.نصب اسپسر با بوتیل در شیشه های دوجداره عدم استفاده از اسپیسر بوتیل دارباعث عدم درز گیری اولیه وتخلیه ی هوا همزمان با تزریق گاز آرگون شده و عملا تزریق گاز را بی فایده می کند . مرحله ی بعد به شستشوی خوب شیشه ها بستگی دارد،چرا که در طول ساخت شیشه ی دوجداره گرد و غبار و آلاینده های موجوددر کارگاه بر روی شیشه نشسته و تنهابعد از نصب پنچر ه ی دو جداره و اقامت ساکنین ایراد های ساخت شیشه دو جداره مشخص می شود .
در هنگام خرید شیشه ی دو جداره حتما از صنعتی بودن آن اطمینان حاصل فرمایید.


4)
کیفیت تولید و ساخت پنجره ی یو پی وی سی:
یک پنجره خوب واستاندارد علاوه بر داشتن فاکتور های ذکر شده ازلحاظ مواد اولیه ومتریال باید درساخت آن هم تمام نکات ریز ومهم رعایت شود. مجموعه ای اگر یک پرو فایل فوق العاده با کیفیت وخوب به اضافه بهترین یراق آلات و شیشه هم استفاده کند،اما نتواندمونتاژو تولید با کیفیت داشته باشدنمی تواند یک پنجره دو جداره استاندارد و مرطوب تحویل مصرف کننده دهد.


5)
نصب پنجره یو پی وی سی :
در واقع نصب یک پایان خوب برای یک پنجره ی دو جداره استاندارد می باشد.
اگر تصمیم شما بر پایه ی استفاده ازدر وپنجره های دو جداره از نوع یو پی وی سی باشدباید موارد ذیل را در زمان خرید مورد توجه قراردهید:


انتخاب در وپنجره یو پی وی سی یا آلومینیوم ترمال بریک با توجه به ابعاد و اندازه ی مورد نیازو طراحی های مربوط انجام می شود این موضوع علاوه برمیزان پروفیل مورد استفاده بر روی میزان یراق آلات و…نیز اثر گذار است .
یکی ازآیتم ها در زمان انتخاب و همچنین تعیین قیمت در وپنجره یو پی وی سی نوع طراحی آن است ،نوع قاب هاو بازشو از دیگر مواردی هستند که در طراحی اثر گذار هستند ،علت توجه به نوع طراحی رفع نیازهایی است که مشتریان دارند ،اگر به این موارد توجه ی کافی نشود می تواند منجر به افزایش هزینه ها و طراحی های مجدد در بر خی از موارد گردد.
انتخاب نوع یراق آلات مورد استفاده در و پنجره یو پی وی سی نیز دارای اهمیت بالایی است ،برخی اوقات تفاوت قیمت میان انواع در وپنجره های دو جداره یو پی وی سی ناشی از انتخاب نوع یراق آلات است .
انتخاب یراق آلات متفرقه وضعیف می تواند از لحاظ کیفیت اثرات نامطلوبی بر روی فصول نهایی داشته باشد .
مورد بعدی که به روی کیفیت ،ظاهر و قیمت در و پنجره های دو جداره یو پی وی سی اثر گذاشت شیشه های دو جداره ی مورد استفاده است.استفاده ازشیشه های دوجداره استاندارد اگر چه بر روی قیمت نهایی محصول تاثیر زیادی ندارد اما مر غوبت آن ها میتواند کیفیت در و پنجره های دو جداره را بهبود ببخشد. استفاده از شیشه های دوجداره ی غیر استاندارد مشکلاتی از قبیل موج دار بودن سطح و خم شدگی های جانبی را به همراه دارد.
رنگ اصلی یو پی وی سی سفید وکمی متمایل به شیری است اما رنگ پروفیل نباید کدر باشد و هر چه رنگ آن براق تر باشد بهتر است رنگ پروفیل یو پی وی سی مرغوب به مرور زمان نباید تغییر کند واز موارد ضمانت نامه ی پروفیل ها ضمانت تغییر نکردن رنگ پروفیل درب می باشداین امکان وجود دارد که با ورقه های مخصوصی لمینت رنگی، پروفیل یو پی وی سی را لمینت کرده و آنرا به رنگ دلخواه تغییر داد.
آیا ممکن است درب و پنجره های یوپی دی سی تغییر رنگ دهند ؟
بله بدلیل اینکه برخی ازپروفیل ها با شرایط آب و هوای ایران تطابق ندارند و مناسب آب و هوای گرم وخشک ایران نیستند ،ممکن است در دراز مدت و به خصوص پس ازشست و شو با مواد حاوی اسید یا قلیایی قوی مثل انواع شوینده ها و پاک کننده ها لایه ی سطحی آن ها آسیب ببینند ودر معرض تابش شدیدآفتاب زرد رنگ شود پس بهتر است که پروفیل مورد استفاده مطابق با شرایط جوی ایران تولید شود.
ابعاد استاندارد درب وپنجره های دو جداره یو پی وی سی :
اگردر اتاق خواب ارتفاع کف تا سقف را به طور معمول 280 سانتی متر در نظر بگیریم طبق ضوابط شهرداری برای جلوگیری از سقوط افراد یا اجسام و یابدلیل قرار دادن مبل یا تخت تاارتفاع یک متری از کف بهتر است پنجره ی باز شو وجود نداشته باشد ،اگر بدلیل ایجاد گچ بری ویا نصب چوب پرده تا فاصله 30 سانتی متری از سقف نیز از ایجادپنجره باز شو صرف نظر کنیم .میزان باقی مانده برای ارتفاع پنجره ی 130 سانت منهای ارتفاع ارتفاع اطاق برابر با 150 سانت می باشد.عرض پنجره ها نیز بهتر است به صورتی باشد که عرض هر لنگه از پنجره بین 60یا 75 سانتی متر باشد و باید در نظر داشت در یک بعد از نمای ساختمان عرض و ارتفاع فریم ها به صورتی در نظر گرفته شود که ربط لنگه

های پنجره ها در اتاق های مختلف که در یک بعد نما قرار می گیرند ،در آن بعداز نما تقریبا مساوی باشد . به طور مثال اگر یک پنجره دولنگه با ابعاد 150.150در اتاق خواب قرار می گیرد ودر موازات آن در همان بعد از نما یک پنجره ی سه لنگه برای پذیرای در نظر داریم ،ابعاد هر لنگه پنجره ی پذیرایی را نیز باید 75.150در نظر بگیریم که ابعاد کلی پنجره ی پذیرایی به ارتفاع 150 وعرض225 سانتی متر خواهد شد.
یکی دیگر از ویژگی های درب وپنجره ی یو پی وی سی استاندارد این است که آب به داخل درب وپنجره نفوذ نمی کند.
ضمن آنکه محفظه هایی نیز در آن تعبیه می شود که درصورت نفوذ آب (در هنگام شستشو) آب از انتهای درب یا پنجره تصفیه شده وبداخل نفوذ نکند.
مواد یو پی وی سی به هر حال پلیمری وبه عبارتی پلاستکی می باشد ومواد پلاستکی ذاتا دچار تغییر شکل می گردند ،بخصوص که شیشه ی دوجداره سنگین می باشد ،برای رفع این عیب در داخل پروفیل از ورق گالوانیزه استفاده می گردد که بایستی حتما ضخامت مناسب داشته باشد.متاسفانه برخی تولید کنندگان این موردرا رعایت نمی کنند که مسلما قیمت پایینتری نیز اعلام می شود .در ابتدای امر مشتری به هیچ وجه این مشکل را متوجه نمی شود البته اگر به مقطع پروفیل نگاه کرید وبر روی آن پیچی ندیدید اطمینان داشته باشید داخل آن داخل گالوانیزه کار نشده است و در طولانی مدت عواقب آن دامن گیر او میشود، از دیگر کارهایی که برای حل مشکل افتادگی می شود.ضمنا لولاها وکیفیت آن ها بسیار مهم است .