نکاتی که قبل از خرید در و پنجره بهتر است بدانید

نکاتی که قبل از خرید در و پنجره بهتر است بدانید

نکاتی که قبل از خرید در و پنجره بهتر است بدانید 560 420 Mojtaba Barahimi

یکی از اصلی ترین و مهم ترین قسمت های ساختمان خرید در و پنجره است. چه موقع ساخت خانه یا بازسازی آن باید خریدی با کیفیت و همزمان مقرون به صرفه داشت. در این مطلب شما را با نکاتی آشنا می کنیم که دانستنشان شما را در خرید در و پنجره دوجداره کمک خواهد کرد. تفاوتی نمی کند که قصد خرید پروفیل UPVC را دارید یا پروفیل آلومینیوم، به هر صورت این نکات شما را در خرید بهتر یاری می کنند.

خرید پروفیل

اولین فاکتور تعیین کننده قیمت و کیفیت در و پنجره شما، نوع و برند تولیدی پروفیل است. توصیه اکید می شود که برای خرید، حتما از نمایندگی های فروش مجاز کمپانی مورد نظر اقدام کنید. خرید از نمایندگی تضمینی بر اصالت و کیفیت محصول نهایی است و مطمئن خواهید بود که هیچ گونه تغییر رنگ، شکنندگی یا ترک بر روی درب یا پنجره دوجداره شما رخ نمی دهد.

تفاوتی ندارد که شما پروفیل یو پی وی سی  یا پروفیل آلومینیوم را برای ساختمان خود در نظر گرفته باشید. نکته ای که بسیار حائز اهمیت است شرایط آب و هوایی منطقه سکونت شماست. به عنوان مثال در ساخت پروفیل UPVC، مطابق با آب و هوای آن منطقه و همچنین میزان تابش آفتاب و اشعه فرابنفش، هنگام ساخت پروفیل از درصد مشخصی دی اکسید تیتانیوم استفاده می شود. وجود دی اکسید تیتانیوم در پروفیل باعث بازتاب اشعه ماورا بنفش خواهد شد؛ به همین دلیل پروفیل یو پی وی سی تولید شده برای ایران به دلیل وجود حداکثری اشعه UVاز درصد بالایی دی اکسید تیتانیوم استفاده شده است. به همین دلیل پیشنهاد می شود که از پروفیل هایی در ساخت پنجره استفاده شود که مطابق با میزان UV ایران ساخته شده باشد.

UV index in iran cities-میزان اشعه فرابنفش در شهرهای ایران - میزان اشعه UV در شهرهای بزرگ ایران - اشعه ماورا بنفش در ایران

به عنوان مثال در ایران شهر های بزرگی مثل اصفهان، شیراز، بندرعباس و کرمان دارای اشعه فرابنفشی بالاتر از حد استاندارد هستند. شما با خرید پروفیل اصل دیگر نگرانی بابت تغییر رنگ و زرد شدن پروفیل خود نخواهید داشت. زیرا که کارخانه هایی مثل رها آلمان، ویستابست و وینتک پروفیل های تولیدی خود را مطابق با آب و هوای همان منطقه می سازند.

یراق آلات

جدا از جنس و برند تولیدی پروفیل در و پنجره، جنس یراق آلات نفش تعیین کننده ای در کیفیت بازشو و عمر آن خواهند داشت. وجود یراق آلات با کیفیت متضمن عایق بندی بهتر در زمان بسته بودن درب و همچنین راحتی در استفاده خواهند بود. از جمله برند های معتبر در زمینه تولید یراق آلات می توان آکادو ترک، GU و روتو آلمان را نام برد.

کارخانه تولیدی

پروفیل ها نقش مواد اولیه را برای ساخت درب و پنجره ایفا می کنند. اصلی ترین بخش یک در و پنجره دوجداره ساخت آن توسط کارخانه یا کارگاه های اتوماتیک و استاندارد است. در ساخت پنجره بسیار مهم است که استاندارد فنی پروفیل سازندهلحاظ شود. همچنین هر در و پنجره نیاز به محاسبه های استاتیکی مخصوص به خود دارد که لازم به اجراست. معتبر و استاندارد بودن کارخانه تولیدی بسیار اهمیت دارد، علاوهبر دانش فنی و داشتن دستگاه های اتوماتیک پیشرفته استفاده از مواد با کیفیت بسیار حائز اهمیت است؛ به عنوان مثال نوار درزبندی که در ساخت پنجره آلومینیومی استفاده می شود نقش کلیدی در عایق بندی آن دارد. پس اطمینان داشتن از تولید کننده نتیجه بسیار مهمی در محصول نهایی خواهد داشت.

شیشه

امروزه اکثر مصرف کنندگان به دنبال پنجره های دو یا سه جداره هستند. کیفیت شیشه مورد استفاده برای  پنجره و همچنین وجود خلا یا گاز آرگون بین جداره های شیشه است که عایق بندی صدا و حرارت را ممکن می سازد. پس استفاده از برندهای خوب شیشه به خصوص شیشه های صنعتی در ساخت پنجره ی محل زندگی یا کارتان راحتی و آسایش بهتری را برای شما به ارمغان می آورد. استفاده از شیشه های صنعتی باعث می شود که نه بخار بگیرد و نه به مرور زمان تغییر رنگ بدهد.

شیشه صنعتی- شیشه دوجداره- شیشه پنجره

نصب

درب و پنجره دوجداره لازم است که توسط تیم تخصصی خود سازنده نصب شود. 50% کارایی و عایق بندی محصول به نصب استاندارد توسط نصاب مربوط می شود. از مزایای دیگر نصب محصول توسط تیم حرفه ای سازنده می توان به رگلاژکردن رایگان و همچنین گارانتی کردن محصول توسط کمپانی های بزرگ اشاره کرد.

Window Installation - نصب پنجره - نصب در و پنجره - نکات نصب در و پنجره - راهنمایی نصب در و پنجره - نصاب حرفه ای - نصاب متخصص

در آخر گفتن این نکته خالی از لطف نیست که “هیچ ارزانی بی دلیل نیست”. به طور معمول خریدی از برند های پروفیل نام آشنا و سازنده پنجره های معتبر شاید کمی قیمت بالاتری رو داشته باشد اما به دلیل کیفیت بالای پروفیل و ساخت پنجره توسط تیم متخصص بدون شک با کیفیت بسیار بالاتری ارائه خواهد شد.