تفاوت درب و پنجره uPVC و آلومینیوم

تفاوت درب و پنجره uPVC و آلومینیوم

تفاوت درب و پنجره uPVC و آلومینیوم 558 408 Mojtaba Barahimi

در این مطلب قصد داریم سعی می شود تفاوت درب و پنجره یو پی وی سی و آلومینیوم مورد بررسی قرار گیرد تا انتخاب و خرید از بین این دو نوع پروفیل درب و پنجره آسان تر گردد. در مباحث گذشته درب و پنجره های uPVC و آلومینیوم مورد بررسی قرار گرفت و مزایا و معایب هرکدام از پروفیل های یو پی وی سی و آلومینوم به اختصار بیان شد. در ادامه مطلب تفاوت بین درب و پنجره uPVC و آلومینیومی از نظر پروفیل، میزان عایق بندی، یراق آلات و نصب بررسی خواهد شد.

تفاوت درب و پنجره الومینیوم و یوپی وی سی


تفاوت درب و پنجره uPVC و آلومینیوم در نوع پروفیل

تفاوت درب و پنجره یو پی وی سی (uPVC) و آلومینیوم از نظر نوع پروفیل از جنبه های مختلف قابل بررسی می باشد که در ادامه مطلب به برخی از آن ها اشاره خواهد شد.

1- مقایسه اثرات پروفیل یو پی وی سی و آلومینیوم بر محیط زیست

آیا آلومینیوم آنقدرها که می گویند با دوام و دوستدار محیط زیست هست؟ حقیقت این است که برای آماده سازی پروفیل آلومینیوم ازمواد شیمیایی و بعضا سمی زیادی استفاده می شود. به عنوان مثال استفاده از حمام کروماته و اسید سولفوریک که به خودی خود مضراتی دارند. همچنین برای جلوگیری از زنگ زدن آلومینیوم، ایجاد پوشش قطبی محافظ و یا تخریب الکتروشیمیایی از استات نیکل استفاده می شود.

تمام این مواد توسط سازمان جهانی بهداشت و امنیت شغلی به عنوان مواد سمی و سرطان زا معرفی شده اند. نکته قابل توجه آن است که برای تولید uPVC از هیچ گونه ماده ی شیمیایی و سمی استفاده نشده و در فرآیند تولید این ماده فقط بخار آب وارد اتمسفر زمین می شود.

بهینه سازی انری یوسیله درب و پنجره دوجداره

2- مقایسه مقاومت پروفیل یو پی وی سی و آلومینیوم در برابر آتش سوزی

هر دو پروفیل در مقابل آتش سوزی تا حدی مقاوم هستند، اما در نهایت ذوب شده و از بین می روند. پروفیل uPVC در هنگام آتش سوزی به هیچ عنوان تولید دود نکرده و هیچ گونه گاز سمی از خود ساطع نمی کند. از جمله نکات جالب در موارد آتش سوزی آن است که به دلیل ذوب شدن سریع پروفیل یو پی وی سی می توان با یک فشار کوچک شیشه را از جای خود درآورد و برای فرار از آتش از دریچه ی ایجاد شده کمک گرفت که متاسفأنه این امکان برای پروفیل های آلومینیومی وجود ندارد.

3- مقایسه چمبره در پروفیل یو پی وی سی و آلومینیوم

نکته آخر چمبره یا خانه های داخل پروفیل است. به دلیل ماهیت شکل پذیری عالی uPVC در مقابل آلومینیوم می توان در ساخت آن از چمبره های متعددی استفاده کرد که خود نقش بسزایی در زمینه عایق بندی ایفا می کند.


تفاوت درب و پنجره uPVC و آلومینیوم در میزان عایق بندی

همواره آلومینیوم به عنوان یک فلز سبک، خوش رنگ و قابل بازیافت شناخته می شود. همانطور که قبلا اشاره شد مقدار انتقال حرارت این نوع درب و پنجره نسبت به uPVC بسیار بیشتر است. همین امر باعث شده است که پروفیل های uPVC نسبت به کلیه درب و پنجره های آلومینیوم و حتی نمونه های ترمال بریک عایق حرارتی بهتری داشته باشد.

از جمله وظایف اصلی درب و پنجره های ساختمان عایق بندی محیط در مقابل برودت هوا و صدای بیرون از خانه است. همانطور که در مقاله مزایای درب و پنجره uPVC بیان شد، 47 درصد از اتلاف انرژی در یک ساختمان توسط درب و پنجره ها صورت می گیرد. به همین علت است که داشتن درب و پنجره های باکیفیت که تضمین کننده ی عایق بندی بالایی می باشد و برای صرفه جویی در انرژی مصرفی خانه امری ضروری است.

pardicwin represent vistabet, wintech and rehau - difference between UPVC and Aluminium windows and doors - تفاوت بین درب و پنجره UPVC و آلومینیوم

 

درب و پنجره های آلومینیوم اولیه که با نام نرمال یا اختصاصی بیشتر شناخته شده است با اینکه از سیستم دوجداره پیروی می کردند اما نمی توانستند انتظارات را در زمینه عایق بندی برآورده کنند. به همین دلیل از تکنولوژی ترمال بریک برای آنها استفاده شد. با این حال با مقایسه بین درب و پنجره آلومینیوم و uPVC از لحاظ عایق بندی، برنده ی میدان یو پی وی سی است که می تواند تا 47 درصد از اتلاف انرژی خانه جلوگیری کند.


تفاوت درب و پنجره uPVC و آلومینیوم در مقدار U-VALUE (ضریب تبادل حرارتی)

ضریب انتقال حرارت به میزان انرژی گرمایی گفته می شود که از طریق درب یا پنجره انتقال پیدا می کند. این مقدار عددی بیان کننده ضریب انرژی گرمایی است که از یک متر مربع متریال مورد آزمایش در زمان اختلاف دمایی بین دوطرف ماده انتقال پیدا می کند. هر قدر که این ضریب کمتر باشد به این معناست که مقدار انرژی گرمایی کمتری توسط پنجره رسانش پیدا می کند. طبق اندازه گیری های انجام شده توسط متخصصان مقدار این ضریب برای برترین برند پروفیل های uPVC عدد 1.6 و برای پروفیل های آلومینیوم به 5.5 می رسد، یعنی تا 73 درصد صرفه جویی بیشتر در انرژی داخل خانه.

ضریب انتقال حرارت برای درب و پنجره آلومینیوم و upvc- مقایسه در و پنجره UPVC و آلومینیوم

گروه صنعتی پاردیک وین عرضه کننده انواع درب و پنجره های دوجداره آلومینیوم و uPVC از برندهای مطرح و معتبر بین المللی در تمام نقاط کشور